Parafia Stawiski

Avatar główny

Burmistrz Stawisk oraz Radni Rady Miejskiej w Stawiskach zaprzysiężeni

foto
I sesja VIII kadencji Rady Miejskiej w Stawiskach odbyła się 23 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stawiskach. Po raz pierwszy w historii samorządu w Stawiskach stanowisko burmistrza objęła kobieta – Agnieszka Rutkowska.
więcej

Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości w gminie Stawiski

foto
W gminie Stawiski 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętowano na różne sposoby. Główne uroczystości upamiętniające odbyły się pod Pomnikiem Trzech Pokoleń w Parku w Stawiskach. Okrągły jubileusz uczciły również organizacje pozarządowe z gminy Stawiski, a w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stawiskach zorganizowano patriotyczny koncert.
więcej
Gmina Stawiski podpisała umowę na dofinansowanie na działania z zakresu gospodarki wodno–ściekowej

Źródło: https://www.wrotapodlasia.pl
23 lipca br. Wicemarszałek Anna Naszkiewicz i Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski podpisali umowy z przedstawicielami dziewięciu gmin województwa podlaskiego na dofinansowanie na działania z zakresu gospodarki wodno–ściekowej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.
więcej

Jednostki OSP z gminy Stawiski z dofinansowaniem z KRUS

foto
22 czerwca br. w Warszawie w centrali KRUS odbyło się spotkanie przedstawicieli jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Stawiski z Prezesem KRUS Adamem Wojciechem Sekścińskim. Celem rozmów było omówienie wspólnych działań.
więcej

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

foto
22 czerwca br. w placówkach oświatowych gminy Stawiski odbyło się zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Uczniowie, po blisko 10 miesiącach kroczenia ścieżkami edukacji, udali się na odpoczynek. Chwilę wytchnienia od obowiązków szkolnych mają również pedagodzy.
więcej

Rodzinnie… - plenerowe imprezy przy placówkach oświatowych gminy Stawiski

foto
W niezwykle rodzinnej i sielankowej atmosferze przebiegły festyny rodzinne zorganizowane przy Szkole Podstawowej w Porytem oraz Szkole Podstawowej w Stawiskach. Imprezy zorganizowano w pierwszych tygodniach czerwca br.
więcej

Dofinansowanie dla OSP KSRG Stawiski

foto
29 maja br. w siedzibie OSP Ruda w gminie Grajewo samorządowcy 19 gmin z powiatów: kolneńskiego, grajewskiego i łomżyńskiego podpisali umowy z Członkiem Zarządu Województwa Podlaskiego Stefanem Krajewskim na dofinansowanie jednostek OSP. Gminę Stawiski reprezentował burmistrz Krzysztof Rafałowski.
więcej

Lekkoatletki ZSP w Stawiskach z sukcesami…

foto
Znakomitym startem zakończyły sezon sportowy lekkoatletki Uczniowskiego Klubu Sportowego „KUSY” przy Szkole Podstawowej w Stawiskach. Na rozegranych 30 maja br. w Białymstoku XVIII Igrzyskach Dzieci w lekkiej atletyce, w klasyfikacji drużynowej dziewczęta uplasowały się na drugim miejscu w województwie.
więcejTournee członkiń Koła Seniorów ze Stawisk

foto
Wielkim sukcesem okazało się przygotowane przez Koło Seniorów przedstawienie Zrękowiny, przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stawiskach. Początkujące aktorki zaprezentowały swoje talenty przed publicznością z Lachowa oraz Wąsosza.
więcej

Wiwat maj, trzeci maj… gminne obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja

foto
Pod Pomnikiem Trzech Pokoleń w Stawiskach odbyły się obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tradycyjnie, uroczystości rozpoczęły się przemarszem spod remizy ochotniczej Straży Pożarnej w Stawiskach.
więcej

Od 42 lat pod opieką patrona Tadeusza Kościuszki

foto
Tradycja obchodzenia święta patrona szkoły podstawowej w Stawiskach sięga 1976r. Właśnie wtedy, podczas obchodów 550-lecia Stawisk, nadano placówce imię Tadeusza Kościuszki. Odtąd w dzień przysięgi Naczelnika na Rynku Krakowskim, czyli 24 marca społeczność szkolna obchodzi bardzo uroczyście Święto Szkoły.
więcej


Zrękowiny się odbyły… Ji się zaryncyli…

foto
10 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stawiskach miał miejsce występ artystyczny członkiń Koła Seniorów w Stawiskach. Dodatkowo, z okazji Dnia Kobiet, odbył się montaż słowno-muzyczny w wykonaniu członków Stowarzyszenia Integracyjno-Sportowego w Stawiskach.
więcej

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2018 – etap gminny

foto
6 marca br. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawiskach odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W zmaganiach wzięło udział ośmioro uczniów z placówek oświatowych z terenu gminy Stawiski.
więcej

« · «« · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · »» · »
Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.