Parafia Stawiski

Avatar główny

Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2019 - relacja

  • Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2019 - relacja
  • Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2019 - relacja
  • Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2019 - relacja
  • Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2019 - relacja
  • Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2019 - relacja

Stawiski były współgospodarzem tegorocznych Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka 2019, które odbyły się 16 czerwca. Zaproszenie do udziału w uroczystości przyjęli nie tylko strażacy i druhowie z OSP, ale też parlamentarzyści i samorządowcy. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Jarosław Zieliński, Podsekretarz Stanu w MSWiA, Poseł na Sejm RP.

Obchody rozpoczęły się mszą w intencji strażaków odprawioną w Kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Stawiskach. Uroczysty apel, który miał miejsce na placu przed kościołem, rozpoczął się od podniesienia flagi Polski. Ważnym momentem uroczystości było wręczenie odznaczeń resortowych i awansów służbowych zasłużonym strażakom, którego dokonał m.in. minister Jarosław Zieliński oraz nadbryg. Jarosław Wendt.  Następnie Życzenia zgromadzonym składali Podsekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, Podlaski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Wendt, Komendant Powiatowy PSP w Kolnie bryg. Paweł Pupek, Tadeusz Klama Starosta Kolneński i Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk.

Podniesiona flaga Polski, obecność pocztów sztandarowych, pokaz wozów strażackich i orkiestra dęta podkreślały doniosły charakter Powiatowego Dnia Strażaka.

>> Fotogaleria <<

2019-06-17 14:22 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2023 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.