Parafia Stawiski

Avatar główny

VI Przegląd Kolęd i pastorałek w GOKiS

foto
19 stycznia br. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stawiskach odbył się VI Przegląd Kolęd i Pastorałek. Dzieciaki z gminy Stawiski zaprezentowały swoje talenty w repertuarze bożonarodzeniowych utworów.
więcej


Wsparcie bibliotek na Litwie

foto
Dzięki zaangażowaniu Burmistrza Stawisk Krzysztofa Rafałowskiego oraz Stowarzyszenia Integracyjno-Sportowego w Stawiskach przekazano książki na potrzeby bibliotek na terenie Samorządu Rejonu Wileńskiego.
więcej

Orszak Trzech Króli 2018

foto
Społeczność Stawisk po raz kolejny wzięła udział w Orszaku Trzech Króli. Trasa biegła ulicami miasta, wzdłuż Placu Wolności i zakończyła się w kościele parafialnym. To już trzecia edycja marszu w Stawiskach, pierwszy zorganizowano w 2016 roku.
więcej

Zmodernizowano drogę gminną w Porytem

foto
Mieszkańcy gminy Stawiski już korzystają z kolejnej zmodernizowanej drogi. Wraz z końcem listopada br. zakończyły się prace budowlane na drodze gminnej nr 104539B. Pod koniec 2017 roku nastąpił odbiór techniczny przebudowanej ul. Małopłockiej w Porytem.
więcej

Nowe wyposażenie dla OSP Poryte

foto
Jednym z ustawowych zadań Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego jest działalność na rzecz zmniejszania liczby wypadków przy pracy rolniczej oraz ograniczanie ewentualnych, negatywnych skutków zdarzeń na terenach wiejskich. W tym celu Kasa, w wyniku porozumienia zawartego w dniu 23 grudnia 1999 roku, współpracuje z jednostkami OSP w całym kraju i uczestniczy w wyposażaniu ich w niezbędny sprzęt ratowniczy.
więcej


Dziś z radością wszyscy śpiewajmy… czyli Wigilia Miejska w Stawiskach

foto
17 grudnia br. w Parku w Stawiskach odbyła się pierwsza Wigilia Miejska dla Mieszkańców Gminy Stawiski. Oprócz występu artystycznego, organizatorzy zapewnili możliwość skosztowania świątecznych potraw oraz wigilijnych smakołyków.
więcej


Szlachetna Paczka w gminie Stawiski

foto
Wszyscy zainteresowani udziałem w projekcie Szlachetna Paczka, mogą pomóc potrzebującym z naszej okolicy. Wśród pięciu rodzin z powiatu kolneńskiego, które nie otrzymały jeszcze pomocy, są trzy rodziny z terenu gminy Stawiski.
więcej

Warsztaty serowarskie w GOKiS

foto
Co jest potrzebne do produkcji sera? Czy to trudny proces? 16 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stawiskach odbyły się warsztaty pn. Przetwarzanie mleka udojowego – warsztaty serowarskie. Uczestnicy poznali tajniki samodzielnego wykonywania różnych rodzajów serów w warunkach domowych.
więcej

Kolejna modernizacja części chodników w Stawiskach

foto
Zakończyła się modernizacja części chodników na terenie miasta Stawiski w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 648 Miastkowo – Przytuły. Prace remontowe przeprowadzono w wyniku porozumienia zawartego między gminą Stawiski a samorządem województwa podlaskiego.
więcej

Gminne obchody odzyskania niepodległości– relacja

foto
Gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości miały miejsce 11 listopada w sobotę. Tradycyjnie główne uroczystości odbyły się pod Pomnikiem Trzech Pokoleń.
więcej

Patriotyczne śpiewanie w ZSP w Stawiskach

foto
W przeddzień głównych obchodów 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Stawiskach odbył się koncert muzyki patriotycznej. W przedstawieniu czynny udział wzięli zgromadzeni goście.
więcej

Konkurs piosenki patriotycznej w Kolnie

fot. Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu
8 listopada w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu w Kolnie odbył się konkurs piosenki patriotycznej Carmen Patrium – pieśń ojczysta. W zmaganiach wzięły udział wokalistki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stawiskach.
więcej

Piąty numer Nowiny Stawiskowskiej dostępny do pobrania

foto
Kolejny numer Nowiny Stawiskowskiej został udostępniony do pobrania. Przedstawia zbiór najciekawszych wydarzeń z gminy Stawiski, mających miejsce w 3. kwartale 2017 roku.
więcej

Biblioteka Miejska w Stawiskach w zintegrowanym, elektronicznym systemie bibliotecznym MAK+

foto
Z dniem 1 listopada br. Biblioteka Miejska w Stawiskach przystąpiła do programu MAK+. System umożliwi czytelnikom dostęp do elektronicznego katalogu bibliotecznego za pośrednictwem strony internetowej. Ułatwi to podgląd stanu bibliotecznego oraz śledzenie nowości wydawniczych.
więcej

Nowoczesna instalacja w technologii LED oświetli gminę Stawiski

foto
Gmina Stawiski rozstrzygnęła przetarg na modernizację oświetlenia drogowego. Instalację oświetleniową z wykorzystaniem technologii LED zaprojektuje oraz wykona firma CEZ ESCO Polska. Stosowna umowa z przedstawicielem przedsiębiorstwa p. Grzegorzem Bartczakiem została podpisana 31 października br. w Urzędzie Miejskim w Stawiskach.
więcej

Umowy z wykonawcami dwóch odcinków drogi Via Baltica podpisane

foto
Ruszają prace nad dwoma odcinkami drogi ekspresowej S61, przebiegającymi w części przez gminę Stawiski. 31 października br. w Urzędzie Miasta Łomża nastąpiło podpisanie umów w wykonawcami, firmą Strabag Sp. z o.o. oraz Budimex SA.
więcej

« · «« · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · »» · »
Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.