Parafia Stawiski

Avatar główny

Pół wieku razem czyli Złote Gody

Jedenaście małżeństw odebrało z rąk pani Agnieszki Rutkowskiej, burmistrz Stawisk Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane im przez Prezydenta RP. Uroczystość z okazji Złotych Godów odbyła się 23 czerwca w Stawiskach.

Obchody 50 rocznicy zawarcia związku małżeńskiego rozpoczęła msza św. w  Kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Stawiskach, w trakcie której  pary odnowiły przysięgę małżeńską. Dalsza część uroczystości miała miejsce w sali GOKiS. Organizatorzy zadbali, by spotkanie z tak wyjątkowej okazji miało szczególną oprawę. Nie zabrakło bukietów kwiatów, tortu i  toastu lampką szampana. W części artystycznej spotkania przed Dostojnymi Jubilatami ze specjalnym programem wystąpiła grupa utalentowanych uczniów ze Szkoły Podstawowej w Stawiskach, których przygotował nauczyciel Pan Grzegorz Paczoszka.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie w imieniu Andrzeja Dudy, Prezydenta RP wręczała każdej parze pani Agnieszka Rutkowska, burmistrz Stawisk gratulując i życząc małżonkom wielu kolejnych wspólnych lat w zdrowiu i miłości.  Po odznaczenie Dostojni Jubilaci szli przy dźwiękach akordeonu na którym grał Dariusz Ramotowski z Tafił. Jak na obchody Złotych Godów przystało był też i wspólny taniec, do którego kilka par porwała gra tego utalentowanego młodego akordeonisty. 

W trakcie uroczystości 23 czerwca Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odebrali Państwo:

 1. Hanna i Kazimierz Bigda;
 2. Zofia i Marian Chilińscy;
 3. Ludwika i Jan Chojnowscy (w zastepstwie medal odebrali państwo Danuta i January Wróblewscy);
 4. Krystyna i Tadeusz Dąbrowscy;
 5. Jadwiga i Antoni Zdzisław Góreccy;
 6. Kazimiera i Tadeusz Janusz;
 7. Aleksandra i Jan Konopka;
 8. Henryka i Wacław Stanisław Konopka;
 9. Marianna i Kazimierz Mikuccy;
 10. Helena Zofia i Antoni Bogumił Orłowscy;
 11. Teresa i Jerzy Wysoccy.

Dostojnym Jubilatom jeszcze raz gratulujemy!

>> Fotgaleria <<

2019-06-25 15:57 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2023 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.