Parafia Stawiski

Avatar główny

Jakub Chojnowski wicemistrzem Polski

Ogromny sukces podczas Krajowego Finału „czwartków lekkoatletycznych” odniósł uczeń Szkoły Podstawowej w Stawiskach, Jakub Chojnowski, zdobywając srebro w skoku wzwyż.


XXV Finał Krajowy „czwartków” odbył się w dniach 15–16 czerwca br. w Łodzi. Zawody te mają rangę mistrzostw kraju dzieci do lat 13. Kwalifikację do tych zawodów zdobyło dziewięcioro młodych lekkoatletów SP Stawiski.

Z rekordem życiowym 160 cm i tytułem Mistrza Województwa, Jakub był w gronie faworytów tegorocznych Mistrzostw Polski. Nasz utalentowany skoczek w tych zawodach uzyskał wynik 155 cm, taki sam, jak zawodnik ze Słupska. Złoty medal Kuba przegrał mając jedną zrzutkę więcej od swego rywala.

W zawodach tych wystartowali również: Kamila Skrodzka i Stanisław Rutkowski w biegu na 60 m, Oliwia Resko i Sandra Patalan w biegu na 600 m, Agnieszka Paszkowska i Bartek Chmielewski w rzucie piłeczką palantową, Natalia Myślińska w skoku wzwyż i Tomasz Nierwiński w biegu na 1000 m.

>> FOTOGALERIA <<

2019-06-19 08:56 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.