Parafia Stawiski

Avatar główny

Finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w lekkiej atletyce

  • Finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w lekkiej atletyce
Doskonale zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Stawiskach na Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w lekkiej atletyce. Impreza odbyła się 05.06.2019 r. w Białymstoku. Trójka czołowych lekkoatletów szkoły zdobyła na tych zawodach cztery medale.

 

Najszybszą zawodniczką województwa podlaskiego została Kamila Skrodzka. Złoty medal Kamili dał wynik 8.49 sek., który jest jej rekordem życiowym i jednocześnie nowym rekordem szkoły. Kamila swoją wysoką formę potwierdziła w biegu na 200 m, w którym sięgnęła po srebro.

Drugie złoto wywalczył Jakub Chojnowski w skoku wzwyż wynikiem 155 cm. Kuba był faworytem tego konkursu, posiadał najlepszy rekord życiowy (160 cm) i nie zawiódł oczekiwań. Jakub startował również w biegu finałowym na 200 m i w tej konkurencji był także o włos od medalu, ostatecznie zajął czwarte miejsce ustanawiając nowy rekord szkoły 26.80 sek.          

Z brązowym medalem za bieg na 600 m wróciła Oliwia Resko. Rywalizacja w tej konkurencji stała na bardzo wysokim poziomie i była bardzo wyrównana. Osiem dziewcząt w województwie  posiadało po eliminacjach podobne wyniki. Po zaciętej walce i emocjonującym finiszu Oliwia, wywalczyła trzecie miejsce z wynikiem 1:49,37 min. i również nowym rekordem szkoły.

W zawodach finałowych udział wzięła również sztafeta dziewcząt 4x60 m w składzie: Sandra Patalan, Agnieszka Paszkowska, Oliwia Resko i Kamila Skrodzka.

Gratulacje dla wszystkich zawodników za ich ogromne zaangażowanie i pracę treningową włożoną w przygotowania do całej serii zawodów i ostatecznego sukcesu. Wyrazy uznania przekazujemy również niezłomnemu trenerowi naszych uczniów Panu Sławomirowi Chodnikowi.

>> FOTOGALERIA <<

2019-06-07 08:52 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.