Parafia Stawiski

Avatar główny

"Był ksiądz dla nas jak ojciec, przyjaciel, brat (...)" - pożegnanie ks. Wojciecha Turka

Bywają spotkania, ważne, zmieniające życie, takie, które pamięta się przez lata i pożegnania, które mimo, że rozumiemy, że muszą nastąpić, trudno je przyjąć. W niedzielę 18 sierpnia wierni z Parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego w Stawiskach dziękowali za wspólne lata wikariuszowi ks. Wojciechowi Turkowi. Kościół wypełniony był po brzegi. Wybrzmiało wiele pięknych podziękowań, były też łzy wzruszenia.

Ks. Wojciechowi za posługę w Stawiskach dziękowali m.in. przedstawiciele władz w osobach Pani Agnieszki Rutkowskiej, Burmistrz Stawisk i pani Iwony Niedźwiedzkiej, Zastępcy Burmistrza Stawisk, strażacy ochotnicy, dzieci i… w sposób szczególny podziękowała Księdzu młodzież z Ruchu Lednickiego.

- Był ksiądz dla nas jak ojciec, przyjaciel, brat - do którego mogliśmy zwrócić się w każdej sytuacji. Gdy widział ksiądz na naszych twarzach choćby trochę smutku, nie przechodził ksiądz obojętnie. Dzięki zaangażowaniu i pasji księdza wielu z nas odkryło nowe życie z Chrystusem – podkreślali młodzi ludzie. - Wiemy, że musi ksiądz zmierzyć się z nowymi obowiązkami, ale mamy ogromną prośbę, aby w trudach dnia codziennego  otaczał nas ksiądz myślą i modlitwą. Będziemy wspominać księdza z radością i właśnie jej księdzu życzymy. Będziemy się za księdza modlić, po to, aby czuł ksiądz, że był dla nas naprawdę ważny w życiu duchowym.

Ks. Wojciech Turek po prawie 6 latach posługi w parafii w Stawiskach odchodzi do Parafii pw. Św. Wojciecha w Wyszkowie.

>> Fotogaleria <<

2019-08-23 13:42 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.