Parafia Stawiski

Avatar główny

SEZON SPORTOWY 2018/2019 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Do udanych mogą zaliczyć rok szkolny 2018/2019 chłopcy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stawiskach biorący udział w rywalizacji sportowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Pomimo skromnej bazy sportowej już czterokrotnie meldowali się w finałach wojewódzkich, za każdym razem nie opuszczając pierwszej szóstki w województwie. Jesienią sztafeta przełajowa wygrała półfinał wojewódzki, zaś w finale w Augustowie, w którym bierze udział 20 najlepszych zespołów zajęła V miejsce. Również jeszcze jesienią chłopcy wywalczyli awans do finału wojewódzkiego ligi lekkoatletycznej, który to odbył się w maju tegoż roku w Białymstoku. W finale prawo startu uzyskuje tylko 12 najlepszych 16-osobowych zespołów z całego województwa rywalizujących w min. 5 konkurencjach lekkoatletycznych. Nasi chłopcy zajęli w nim wysokie V miejsce. Równie dobrze powiodło się chłopcom w Drużynowych Biegach Przełajowych, w których to zajęli znów wysokie VI miejsce.

W ostatnią sobotę 25 maja wzięli udział w finale wojewódzkim IMS w lekkiej atletyce, do którego z półfinału wojewódzkiego awans uzyskano w 4 konkurencjach indywidualnych oraz sztafecie 4 x 100 m a prawo startu w tych zawodach uzyskuje tylko 16 najlepszych zawodników w danej konkurencji z całego województwa. Zawody zakończyły się znaczącym sukcesem. W trzech konkurencjach indywidualnych oraz w biegu sztafetowym chłopcy stawali na podium, zaś w czwartej uzyskano V wynik w województwie. W klasyfikacji zespołowej chłopcy znów znaleźli się w pierwszej szóstce zajmując V miejsce (najwyżej z całego b. woj. łomżyńskiego). Na sukces ten złożyły się wyniki: Pawła Dąbrowskiego – I miejsce w biegu na 100 m oraz II miejsce w biegu na 300m, Kacpra Martysiuka – II miejsce w biegu na 2000 m, Dawida Kosakowskiego – V miejsce w pchnięciu kulą oraz III miejsce sztafety 4 x 100 m w składzie Rutkowski Maciej, Dąbrowski Paweł, Nerkowski Piotr oraz Kotowski Łukasz, rez. Jakub Maciejewski.

Należy docenić wysiłek, pracę, zaangażowanie oraz osiągnięcia uczniów, którzy tak godnie reprezentowali szkołę oraz Stawiski w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim. Wyrazy uznania należą się również trenerowi naszej młodzieży Panu Zbigniewowi Pajerowi.

>> Fotogaleria <<

2019-05-28 14:04 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.