Parafia Stawiski

Avatar główny

Są pieniądze na przebudowę parku w Stawiskach!

Dzięki unijnej dotacji centrum Stawisk zmieni się nie do poznania. 7 maja Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał Gminie Stawiski 1,03 mln zł na realizacje projektu pt. „Rewitalizacja parku w Stawiskach”.

 

Dobra wiadomość jest taka, że dotacja pokryje w zasadzie całość kosztów przebudowy parku, o co skutecznie zabiegały władze Stawisk.

W ramach tego zadania w parku zajdą zdecydowane zmiany na lepsze. Zaplanowano wycinkę drzew i krzewów oraz nowe nasadzenia. Zmienią się nawierzchnie ścieżek, powstaną nowe alejki. Nowe będzie też oświetlenie parku podłączone do sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia. Wyremontowana zostanie wiata przystankowa. Pojawią się zupełnie nowe elementy małej architektury.

Po zakończeniu realizacji  zadania park w Stawiskach ma być nie tylko atrakcyjną przestrzenią do wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców miasta i gminy, ale też miejscem świadczącym o bogatej historii tych ziem, dlatego w ramach projektu wyremontowany zostanie pomnik Orła Białego, a na środku parku powstanie szachownica – bo przecież Akiba Rubinstein polski arcymistrz w szachach klasycznych i jeden z czołowych zawodników świata w pierwszych dekadach XX w., urodził się w Stawiskach.

Pieniądze na projekt pt. „Rewitalizacja parku w Stawiskach” pozyskane zostały w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego za pośrednictwem LGD „Kraina Mlekiem Płynąca” w Małym Płocku. Całkowity koszt realizacji projektu to 1 088 400,04 zł. Planowany termin zakończenia jego realizacji to grudzień 2019 roku.

Czytaj także: Park w Stawiskach jak nowy

2019-05-09 08:43 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2023 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.