Parafia Stawiski

Avatar główny

Zachowaj trzeźwy umysł

Po raz trzeci gmina Stawiski uczestniczy w ogólnopolskiej, XI już kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”. Jej organizatorami są Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych oraz Fundacja „Trzeźwy Umysł”. Patronat honorowy sprawują minister edukacji narodowej, minister sportu i turystyki oraz komendant główny policji.

Celem kampanii jest profilaktyka uzależnień przez promowanie „konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy”. Akcja opiera się na samorządach lokalnych w całym kraju. Uczestniczą w niej setki gmin. Nie mogło także zabraknąć naszej!

Każdego roku do gmin uczestniczących w kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” trafiają tzw. pakiety edukacyjne, skierowane do szkół podstawowych, gimnazjów, rodziców, kierowców, sprzedawców, nauczycieli i samorządów w postaci m.in. ulotek, plakatów, dyplomów, certyfikatów, kalendarzy, chorągiewek, bransoletek silikonowych, poradników. Atutem kampanii jest zaangażowanie mediów, ale także wsparcie znanych polskich sportowców, jak Adam Małysz, Małgorzata Dydek, Monika Pyrek, Maja Włoszczowska, polarnik Marek Kamiński.

W gminie Stawiski w kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” uczestniczą Szkoła Podstawowa w Stawiskach oraz jej Filie w Jurcu Szlacheckim, Budach Stawiskich i Sokołach, Szkoła Podstawowa w Porytem i jej Filia w Dzierzbi oraz Gimnazjum w Stawiskach. Dzieci i młodzież w różnych formach (konkursy, zabawy, skecze) uczą się zdrowego stylu życia. Miejmy nadzieję, że od nich będą uczyć się także dorośli.

2011-04-01 12:42 Opublikował: Jarosław Laskowski
Autor treści: Administrator

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.