Parafia Stawiski

Avatar główny

Cykl spotkań profilaktycznych

Cykl spotkań profilaktycznych
„BYĆ SOBĄ, TO ŻYĆ WOLNYM”

Całkiem niedawno temu, w GOK’u w Stawiskach odbył się koncert profilaktyki uzależnień „BYĆ SOBĄ, TO ŻYĆ WOLNYM”, będący początkiem cyklu spotkań o tematyce profilaktycznej. Pan Sławek Pyrko – muzyk-amator związany od wielu lat ze sceną bluesową, animator życia kulturalnego oraz działacz społeczny poruszył w swoim autorskim programie problemy związane z zażywaniem narkotyków, wzrostem agresji wśród młodzieży i dorosłych oraz przemocą. Swoje doświadczenia i obserwacje przedstawił w prosty sposób, językiem dostosowanym do odbiorcy poprzez luźną dyskusję wspomaganą akompaniamentem gitary i harmonijki. Więcej na temat pana Sławka oraz jego pracy znaleźć można na stronie www.slawekpyrko.pl

Kolejnym spotkaniem, ze wspomnianego wcześniej cyklu, była prezentacja w formie pokazu multimedialnego pt.: „SZANUJ ZDROWIE – RATUJ ŻYCIE”, połączona z pokazem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Rzecz działa się w środę 24 marca w Gimnazjum im. A.Mickiewicza w Stawiskach. Młodzież obejrzała szereg filmów propagujących życie wolne od uzależnień oraz pokazujących konsekwencje niewinnych, wydawałoby się, sytuacji z życia codziennego, które mogą skończyć się tragedią. Miała również okazję na własnej skórze zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Sam pokaz przygotowany był bardzo profesjonalnie, a przyjemna, obrazowa i łatwa do przyswojenia forma przekazu potęgowała zainteresowanie młodzieży. Celem prezentacji było zademonstrowanie młodym ludziom czym tak naprawdę jest uzależnienie i jakie mogą być jego skutki oraz praktyczne zastosowania dla procedur udzielania pierwszej pomocy.

Zdjęcia z obu spotkań zobaczyć można w fotogalerii.

2010-03-26 15:07 Opublikował: Jarosław Laskowski
Autor treści: Jarek Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.