Parafia Stawiski

Avatar główny

Koncert młodzieży gimnazjalnej w Szkole Inżynierii im. Joachima Lelewela w Wilnie

18 stycznia br. w Szkole Inżynierii im. Joachima Lelewela w Wilnie odbył się koncert uczniów Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Stawiskach.

W wydarzeniu uczestniczyła m. in. Wicedyrektor Administracji Samorządu Rejonu Wileńskiego oraz Prezes Forum Rodziców Szkół Polskich m. Wilna Danuta Narbut, Dyrektor Szkoły Inżynierii im. Joachima Lelewela Edyta Zubel, Dyrektor Gimnazjum w Stawiskach Katarzyna Nowak oraz pedagodzy, nauczyciele, a także młodzież szkolna.

Koncert, pod hasłem Tak rzadko w dzisiejszych czasach człowiek cieszy się człowiekiem, zaprezentowany przez młodzież z Gimnazjum w Stawiskach, odnosił się bezpośrednio do poezji ks. Jana Twardowskiego. Przedstawia ona skomplikowane problemy wiary i filozofii w sposób prosty, bliski codziennemu. Mówi o sprawach najprostszych i bliskich każdemu: miłości, tęsknocie, wierze, cierpieniu, ale i doskonałości świata.

Zgromadzeni mieli okazję wysłuchać utworów, takich jak: Ludziom smutnym, List do Matki Bożej, Powiedzcie to dalej, Bliscy i oddaleni, Śpieszmy się. Zostały one odśpiewane przy akompaniamencie p. Jerzego Rybickiego oraz p. Grzegorza Paczoszki. Niecodzienna forma koncertu sprawiła ogromne wrażenie na słuchających.

Namiastkę występu młodzieży mieliśmy okazję wysłuchać podczas wieczornicy, zorganizowanej 8 grudnia 2016r. w Gimnazjum w Stawiskach, podczas której specjalnym gościem był Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Mieczysław Bagiński.

2017-01-27 15:38 Opublikował: Jarosław Laskowski
Autor treści: Bagiński Łukasz

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.