Parafia Stawiski

Avatar główny

Orszak Trzech Króli

6 stycznia br., mieliśmy okazję uczestniczyć w Orszaku Trzech Króli, wiodącym ulicami naszego miasteczka. Trasa orszaku prowadziła dookoła Placu Wolności, po czym świętujący udali do kościoła parafialnego w Stawiskach. Tegoroczny marsz z okazji Święta Trzech Króli odbył się już po raz drugi.

Pomimo niesprzyjającej temperatury frekwencja dopisała. Wraz z mędrcami ze Wschodu do betlejemskiej stajenki podążała również społeczność Stawisk. Jeden z przystanków w tej wyczerpującej wędrówce znajdował się pod Urzędem Miejskim w Stawiskach, gdzie znajdowała się specjalnie przygotowana na obchody Święta Trzech Króli szopka.

Na zakończenie obchodów okazjonalne życzenia dla Mieszkańców Gminy Stawiski wygłosił również Burmistrz Stawisk Krzysztof Rafałowski.

Orszak Trzech Króli przeprowadzony ulicami Stawisk był jednym z ponad 500 orszaków zorganizowanych w miastach w całej Polsce.

Fotorelacja znajduje się tutaj i tutaj

2017-01-11 14:34 Opublikował: Jarosław Laskowski
Autor treści: Bagiński Łukasz

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.