Parafia Stawiski

Avatar główny

Fundusz sołecki na rok 2017 zagospodarowany

Wrzesień br. był czasem podjęcia decyzji dotyczących rozdysponowania środków na rok 2017 w ramach funduszu sołeckiego w gminie Stawiski.

W miesiącu tym odbył się cykl spotkań w poszczególnych miejscowościach gminy Stawiski. Na zaproszenie sołtysów uczestniczył w nich Burmistrz Stawisk Krzysztof Rafałowski. Odpowiadał na pytania, rozwiewając wątpliwości dotyczące możliwości rozdysponowania funduszu sołeckiego, a także przekazał informacje i udzielił odpowiedzi na inne, istotne dla mieszkańców sołectw kwestie.

W zebraniach wzięli udział również mieszkańcy poszczególnych sołectw, którzy poprzez głosowanie decydowali o przeznaczeniu środków funduszu sołeckiego.

Fundusz sołecki to środki pochodzące z budżetu gminy, oddane do dyspozycji sołectwa, mające służyć poprawie warunków życia mieszkańców. Wysokość środków na fundusz jest ustalana corocznie i zależy od liczby mieszkańców sołectwa oraz bieżących dochodów gminy. W budżecie na rok 2017 do dyspozycji sołectw wyodrębniono kwotę 366 tys. zł.

Realizacja zadań, jakie mieszkańcy gminy wyznaczyli w ramach funduszu sołeckiego, rozpocznie się w tym roku.

2017-01-10 14:40 Opublikował: Jarosław Laskowski
Autor treści: Bagiński Łukasz

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.