Parafia Stawiski

Avatar główny

Wieczornica patriotyczna poświęcona obchodom 11 listopada

W czwartkowy wieczór 10 listopada br. mieliśmy okazje uczestniczyć w wieczornicy patriotycznej, upamiętniającą przypadającą w tym roku 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Kameralna uroczystość odbyła się w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Stawiskach. Uczestniczyli w niej Burmistrz Stawisk Krzysztof Rafałowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Stawiskach Józef Zalewski, pedagodzy Gimnazjum w Stawiskach na czele z Dyrektor Katarzyną Nowak oraz zgromadzeni goście, w tym licznie przybyli seniorzy z terenu gminy Stawiski.

Ideą przyświecającą przedsięwzięciu było zaangażowanie wszystkich obecnych do wspólnego śpiewania. Przy akompaniamencie p. Jerzego Rybickiego, p. Grzegorza Paczoszki oraz w towarzystwie młodzieży gimnazjalnej, odśpiewaliśmy kilkanaście piosenek żołnierskich oddając hołd poległym w walce za Ojczyznę. Dodatkową zachętą do aktywnego uczestnictwa było wyświetlenie tekstów utworów na dużym ekranie.

Pieśni takie jak, „Przybyli ułani pod okienko”, „Marsz strzelców”, „O mój rozmarynie”, itp. są częścią naszej tożsamości narodowej, opowiadają o naszych dziejach, sławią bohaterów, krzepią ducha. Dlatego też ubrane w formę wieczornicy i odśpiewane doskonale integrują różne środowiska i łączą pokolenia.

Zebrani zgodnie stwierdzili, że wieczornica była doskonałą lekcją żywej historii i patriotyzmu.

2016-11-17 12:16 Opublikował: Jarosław Laskowski
Autor treści: Bagiński Łukasz

Copyright © 2009-2019 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.