Parafia Stawiski

Avatar główny

Dyżury doradcy Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Urzędzie Miejskim w Stawiskach

Burmistrz Stawisk uprzejmie informuje, że w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Stawiskach dyżury pełni doradca Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, członek Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Kolnie Barbara Dobrzycka. Spotkania odbywają się w każdy wtorek w godz. od 9.00 do 13.00.

W ramach dyżuru zainteresowani mogą dowiedzieć się o działaniach w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 oraz uzyskać informacje o przesłankach uzyskania wsparcia finansowego w ramach Programu Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Kryteria te obejmują w szczególności:

• Modernizację gospodarstw rolnych,

• Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej,

• Ułatwianie startu młodym rolnikom,

• Restrukturyzację małych gospodarstw.

Poradnictwo dotyczy również kwestii rachunkowości rolniczej (m. in. podatku VAT w rolnictwie), możliwości pozyskania kredytów preferencyjnych oraz zawierania ubezpieczeń od zniszczeń upraw i majątkowych.

Ponadto udzielane będą porady informacyjne dotyczące Programu Rolno – Środowiskowo - Klimatycznego (PRŚK) oraz Rolnictwa Ekologicznego (RE). Planowane jest również omawianie kwestii Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF).

2016-10-11 15:26 Opublikował: Joanna Tyszka

Copyright © 2009-2019 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.