Parafia Stawiski

Avatar główny

600-lecie miejscowości Dzierzbia

25 września br. obchodziliśmy jubileusz 600-lecia miejscowości Dzierzbia.

Uroczystość odbyła się na terenie placu dawnej Szkoły Podstawowej w Dzierzbi. Rozpoczęła się uroczysta mszą św., którą celebrował ks. proboszcz parafii Poryte Jan Domiński.

W tym radosnym wydarzeniu uczestniczyli Burmistrz Stawisk Krzysztof Rafałowski, Sekretarz Gminy Agnieszka Rutkowska, radni Rady Miejskiej w Stawiskach. Swoją obecnością zaszczycili również Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Mieczysław Bagiński, Delegat Krajowego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych w Łomży Jan Zelkowski, Sekretarz Lokalnej Grupy Działania Kraina Mlekiem Płynąca Maria Misierewicz, Kierownik ds. Kluczowych Klientów SM Mlekpol w Grajewie Wojciech Grochowski oraz inni znamienici goście, w tym Mieszkańcy miejscowości Dzierzbia.

Święto 600-lecia Dzierzbi zorganizowane zostało z inicjatywy Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich Dzierzbia. Przewodnicząca KGW Marzena Sobocińska przywitała przybyłych gości oraz mieszkańców wsi, zapraszając jednocześnie do uczestnictwa w dalszej części obchodów. Następnie wysłuchaliśmy wykładu historycznego o miejscowości Dzierzbia, wygłoszonego przez p. Mieczysława Bagińskiego oraz p. Janusza Kossewskiego. Mieliśmy również okazję zapoznać się z wystawą zdjęć historycznych i pamiątek, przygotowaną z inicjatywy emerytowanej nauczycielki historii - członkini KGW Dzierzbia - Pani Marianny Doliasz, przy współpracy Dyrektor Szkoły Podstawowej w Porytem Bożeny Czarneckiej.

W dowód uznania dla całej społeczności wsi Dzierzbia pamiątkowy grawerton przekazał Burmistrz Stawisk Krzysztof Rafałowski. Również Agnieszka Rutkowska oraz Maria Misierewicz jako przedstawicielki LGD Kraina Mlekiem Płynąca ofiarowały specjalnie przygotowany na ten jubileusz grawerton. Do życzeń dołączyli się też pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stawiskach wręczając okazjonalne upominki.

Niezwykle podniosły był moment złożenia podziękowań przez KGW Dzierzbia dla pięciorga najstarszych mieszkańców wsi Dzierzbia. Fakt ten uświetnił, wywodzący się z Dzierzbi, wschodząca gwiazda muzyki rockowej, Ireneusz Rosołowski, który odśpiewał specjalnie przygotowaną przez siebie piosenkę z okazji święta miejscowości Dzierzbia. W dalszym ciągu obejrzeliśmy demonstrację możliwości kabaretu KGW Dzierzbia, który przeplatany był pięknymi, melancholijnymi piosenkami w wykonaniu miejscowej młodzieży. Jubileusz 600-lecia miejscowości Dzierzbia stał nie tylko pod znakiem występów artystycznych. Mieliśmy też przyjemność skosztować pysznych, swojskich smakołyków przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich Dzierzbia. Gorące dania i słodkości zagrzewały zgromadzonych do dalszej zabawy w ten, wrześniowy, chłodny dzień.

Atrakcją, przede wszystkim, dla najmłodszych gości były produkty mleczne sponsorowane przez Spółdzielnię Mleczarską Mlekpol w Grajewie.

Zabawom i tańcom nie było końca. Gościom czas umilał zespół New Ritmo.

Członkowie KGW Dzierzbia serdecznie dziękują wszystkim, którzy poczynili się do organizacji jubileuszu 600-lecia miejscowości Dzierzbia.

Zapraszamy do fotogalerii.

2016-09-30 15:46 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.