Parafia Stawiski

Avatar główny

II Gminne Forum Inicjatyw Społecznych i Organizacji Pozarządowych - relacja

II Gminne Forum Inicjatyw Społecznych i Organizacji Pozarządowych - relacja
Fot. Grzegorz Paczoszka

W ubiegłą niedzielę Stawiski ukazały swoje obywatelskie i zaangażowane oblicze uczestnicząc w zorganizowanym już po raz drugi, z inicjatywy Prezesa Stowarzyszenia Integracyjno – Sportowego w Stawiskach Jerzego Rybickiego, Gminnym Forum Inicjatyw Społecznych i Organizacji Pozarządowych. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele trzeciego sektora z naszej gminy, firmy prywatne, osoby na co dzień współpracujące ze stowarzyszeniami i fundacjami, młodzież oraz władze samorządowe. Swoją obecnością zaszczycili nas Posłowie na Sejm RP: Bernadeta Krynicka, Kazimierz Gwiazdowski i Lech Antoni Kołakowski oraz Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Mieczysław Bagiński. W niedzielnym Forum udział wzięli również przedstawiciele z Litwy, wśród których była między innymi Danuta Narbut, Prezes Wileńskiego Forum Rodziców Polskich.

W ubiegłym roku z zaproszenia Burmistrza Stawisk Krzysztofa Rafałowskiego skorzystało ponad 80 osób, w tym roku ta liczba wzrosła do ponad 200-u. Jest, to dowód na to, że taka forma spotkań, rozmów czy warsztatów jest w naszym społeczeństwie potrzebna i przynosi wymierne korzyści. Oficjalne otwarcie i wystąpienie zaproszonych gości, nastąpiło w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stawiskach.

Z finansowaniem inicjatyw międzypokoleniowych popartych przykładami zapoznała zebranych dr Eliza Szadkowska, Pełnomocnik Zarządu Województwa Podlaskiego. W przerwie kawowej uczestnicy w zależności od zainteresowania konkretnym panelem tematycznym przemieścili się do:

  • Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Stawiskach – na warsztaty partycypacji społecznej dla młodzieży i przedstawicieli różnych inicjatyw społecznych prowadzone przez dr Małgorzatę Annę Wenclik, adiunkta w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży;
  • Świetlicy w Jurcu – na wykład nt. możliwości finansowania projektów z LGD prowadzone przez Agnieszkę Rutkowską, Wiceprezes Stowarzyszenia LGD „Kraina Mlekiem Płynąca”;
  • Świetlicy w Dzięgielach – seminarium Aktywny Senior prowadzone przez Annę Skorko, Prezes Stowarzyszenia Akademia plus 50.

Uczestnicy poszczególnych paneli tematycznych oprócz zdobycia wiedzy teoretycznej i praktycznej mogli też posmakować regionalnych smakołyków przygotowanych przez Członków z Koła Gospodyń Wiejskich w Dzięgielach i Stowarzyszenia Przyjaciół Jurca.

Podsumowanie II Forum Inicjatyw Społecznych i Organizacji Pozarządowych odbyło się około godz. 14:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stawiskach.

Więcej o naszym Forum: http://lomzynskie24.pl oraz http://bialystok.tvp.pl

2016-05-10 14:48 Opublikował: Joanna Tyszka

Copyright © 2009-2019 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.