Parafia Stawiski

Avatar główny

IGRZYSKA I GIMNAZJADA POWIATOWA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

IGRZYSKA I GIMNAZJADA POWIATOWA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
fot. Sławomir Antoni Chodnik

24 października na malowniczo położonych trasach biegowych na Sokolisze odbyły się powiatowe igrzyska szkół podstawowych oraz gimnazjada w sztafetowych biegach przełajowych. Były to pierwsze zawody tej rangi w naszym mieście. Pogoda dopisała. Po ostatnim deszczowym okresie wreszcie pojawiło się słońce. Odpowiednia temperatura oraz brak wiatru sprzyjały atmosferze zawodów, w których wzięli udział uczniowie 6 szkół podstawowych i 6 gimnazjów z terenu naszego powiatu.

Nagrody dla trzech najlepszych szkół w poszczególnych kategoriach ufundował burmistrza Stawisk p. Krzysztof Rafałowski, który zaszczycił młodych biegaczy swoją obecnością podczas całych zawodów. Pan burmistrz wspólnie z Danutą Truszkowską- Panią wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stawiskach dokonał dekoracji najlepszych szkół gratulując wszystkim uczestnikom zawodów ambicji, woli walki i uzyskanych wyników.

Obie nasze szkoły w tych zawodach wypadły bardzo dobrze. Po rocznej przerwie do rywalizacji sportowej pod opieką p. Sławomira Chodnika powróciła Szkoła Podstawowa. W wielkim stylu- zdecydowanie, z olbrzymią przewagą wygrała w obu biegach. Drugie miejsce w kategorii dziewcząt zajęła mała, ale o wielkim potencjale sportowym Szkoła Podstawowa w Ptakach. Trzeci stopień podium przypadł ambitnym dziewczętom ze Szkoły Podstawowej w Grabowie. W kategorii chłopców drugie miejsce zajęła Turośl, a trzecie, po zawziętej do samego końca walce, przypadło Szkole Podstawowej w Ptakach.

Wśród szkół gimnazjalnych zacięta rywalizacja przebiegała do samego końca. Nasze dziewczęta po ciężkiej walce zajęły ostatecznie bardzo dobre drugie miejsce ulegając jedynie dziewczętom z Turośli. Podium uzupełniły ambitne dziewczęta z Grabowa. W kategorii chłopców walka toczyła się naprzemiennie pomiędzy gimnazjami z Turośli, Małego Płocka i Stawisk. I w takiej też kolejności chłopcy stanęli na podium. Tak więc nasze sztafety zajęły wszystkie miejsca na podium przywożąc do swoich szkół komplet pucharów. Była to więc udana sobota dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz sportu szkolnego.

Składam serdeczne podziękowanie Panu burmistrzowi za ufundowanie i wręczanie nagród oraz obecność i wsparcie duchowe. Podziękowania należą się również Pani dyrektor Danucie Truszkowskiej-za obecność, wspieranie swoich uczniów oraz nagradzanie zwycięzców. Szczególne podziękowanie należy złożyć wspólnocie wiejskiej z Chmielewa za wyrozumiałość i udostępnienie wspaniałych terenów na potrzeby zawodów. Oddzielne podziękowania należą się nauczycielom i młodzieży za przygotowanie tras biegowych, obsługę oraz uporządkowanie terenu.

Wiceprzewodniczący PSZS
w Kolnie

Zbigniew Pajer

2015-10-26 15:30 Opublikował: Jarosław Laskowski
Autor treści: Wiceprzewodniczący PSZS w Kolnie Zbigniew Pajer

Copyright © 2009-2022 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.