Parafia Stawiski

Avatar główny

Firma Prywatna KOJA Janina Konopka Wicemistrzem Podlaskiej Agroligi 2015

Firma Prywatna KOJA Janina Konopka Wicemistrzem Podlaskiej Agroligi 2015
Firma "Koja Janina Konopka", Wicemistrz Podlaskiej Agroligi 2015 /fot. Woiletta Cieszkowska/

W dniu 11 czerwca w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyło się ogłoszenie wyników konkursu Podlaska Agroliga 2015. Konkurs Podlaska Agroliga co roku wyłania liderów agrobiznesu w kategorii rolnicy i firmy. W tegorocznej edycji konkursu o tytuły mistrzów rywalizowało dziewięć gospodarstw i pięć przedsiębiorstw.

Konkurs to niebywała okazja do zaprezentowania osiągnięć podlaskiej wsi i jej otoczenia, pokazanie sukcesów gospodarstw rolnych i firm zajmujących się przetwórstwem rolno-spożywczym, świadczeniem usług rolnych i wiejskich, handlem środkami produkcji dla rolnictwa, produkcją maszyn.

Wśród zgromadzonych na uroczystości byli przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, laureaci poprzednich edycji konkursu oraz nominowani do Podlaskiej Agroligi 2015.

W kategorii Firma laur Mistrza Podlaskiej Agroligi 2015 zdobyła sokólska firma Metal-Fach, natomiast wicemistrzem w tej kategorii została Firma Prywatna „Koja” Janina Konopka.

Zwracając się do zwycięzców oraz nominowanych do konkursu Marszałek Województwa Podlaskiego Mieczysław Baszko powiedział: Wasza praca i osiągnięcia, to, w jaki sposób rozwijacie swoje gospodarstwa i firmy stanowi przykład dla innych. Napawa dumą. Jesteście solą tej ziemi.

Przypomnijmy, iż Firma „Koja” istnieje od 1992 roku, kiedy to zatrudniała kilkunastu pracowników. Dzisiaj zatrudnia ponad sto sześćdziesiąt osób. Firma rozpoczynała od produkcji kabin do ciągników. Obecnie w swoim asortymencie posiada m.in.: ramy ochronne, pługi orne, ścinacze łąkowe, kontenery do suszenia zbóż, mieszadła do gnojowicy oraz pługi odśnieżne. Wykonuje części, podzespoły oraz gotowe maszyny i urządzenia według dokumentacji zamawiającego. Firma prowadzi również usługi w zakresie obróbki skrawaniem, obróbki plastycznej, spawanie w osłonie gazów szlachetnych. Przedsiębiorstwo zajmuje się także naprawą i regeneracją części do różnorodnych maszyn i urządzeń.

Długoletnie doświadczenie firmy wiąże się z ciągłym doskonaleniem procesów produkcyjnych. Wysoką jakość produktów zapewnia nowoczesna linia technologiczna i rozbudowany park maszynowy.

Celem firmy jest zwiększenie wielkości produkcji, przy utrzymaniu jak najwyższej jakości wyrobów. Priorytetem jest zdobycie europejskich rynków zbytu.

Firma Koja jest jedną z prężniej rozwijających się firm nie tylko na terenie Gminy Stawiski ale także powiatu kolnieńskiego.

Serdecznie gratulujemy!

2015-06-26 14:25 Opublikował: Jarosław Laskowski
Autor treści: UM

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.