Parafia Stawiski

Avatar główny

Dzieciństwo bez próchnicy

Miejskie Przedszkole w Stawiskach zakwalifikowało się do udziału w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”, współfinansowanym przez Szwajcarię w ramach Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz Ministerstwo Zdrowia, którego liderem jest Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w partnerstwie m.in. z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku.

„Dzieciństwo bez próchnicy” to największy ogólnopolski program profilaktyki i edukacji stomatologicznej dla małych dzieci. Celem głównym projektu jest obniżenie częstotliwości występowania próchnicy zębów u małych dzieci w wieku do 5 lat.

W ramach projektu promowane będą zachowania prozdrowotne oraz profilaktyka chorób jamy ustnej u dzieci. Projekt obejmuje także kampanię informacyjną w zakresie: wykonywania zabiegów higienicznych, zasad właściwego sposobu żywienia oraz zwalczania szkodliwych nawyków i dysfunkcji.

W nowym roku szkolnym, w przedszkolu w Stawiskach, edukatorzy poprowadzą zajęcia dla dzieci, demonstrując w jaki sposób prawidłowo szczotkować i dbać o zęby. Lekcje te będą odbywały się z udziałem rodziców i nauczycieli przedszkolnych. Uczestnicy projektu dowiedzą się w jaki sposób prawidłowo dbać o zęby, a także otrzymają szereg materiałów edukacyjnych oraz zestawy szczoteczek i past do zębów.

Warto wspomnieć, że udział w akcji "Dzieciństwo bez próchnicy" jest bezpłatny.

2015-06-09 15:45 Opublikował: Jarosław Laskowski
Autor treści: UM

Copyright © 2009-2022 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.