Parafia Stawiski

Avatar główny

Gminne Obchody Dnia Strażaka 2015

Strażacy Gminy Stawiski, jak co roku o tej porze, świętowali swój dzień. Ochotnicy z terenu gminy Stawiski uroczyście obchodzili Dzień Strażaka 2 maja w Karwowie. Tym razem obchody były połączone z poświęceniem boiska oraz samochodu Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwowie.

Tradycyjnie uroczystości gminne rozpoczęły się zbiórką Jednostek oraz złożeniem meldunku przez Dowódcę Uroczystości dh Remigiusza Bikowskiego dla Prezesa Zarządu M-G ZOSP RP w Stawiskach dh Krzysztofa Rafałowskiego. Następnie została odprawiona polowa Msza święta w intencji strażaków celebrowana przez Proboszcza Parafii w Stawiskach ks. kan. Wojciecha Turowskiego. Po nabożeństwie odbyły się dalsze uroczystości. Wręczone zostały odznaczenia i medale zasłużonym druhom. Złożone zostały podziękowania strażakom za ich trudną i nierzadko niebezpieczną służbę na rzecz lokalnej społeczności.

W obchodach uczestniczyli m.in.: Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Mieczysław Bagiński, Komendant Powiatowy PSP w Kolnie st. kpt. Lech Kowalczyk; Członkowie Zarządów ZOSP RP: Wojewódzkiego dh Agnieszka Rutkowska oraz Prezes Powiatowego dh Henryk Duda; Przedstawiciele samorządowe Powiatu Kolneńskiego ze Starostą Kolneńskim Stanisławem Wiszowatym na czele; Radni Rady Miejskiej w Stawiskach z Przewodniczącym Józefem Zalewskim na czele; przedstawiciele instytucji działających na terenie gminy.

Składamy serdeczne podziękowania druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych za ich służbę, za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi, jednocześnie życząc wielu sukcesów, satysfakcji w pracy, a przede wszystkim dużo zdrowia i sil na wykonywanie tej trudnej, wymagającej sprawności służby!

2015-05-05 14:38 Opublikował: Jarosław Laskowski
Autor treści: Administrator

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.