Parafia Stawiski

Avatar główny

Turniej Młodzież zapobiega pożarom 2015

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” jest corocznym konkursem wiedzy pożarniczej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tym roku będzie już XXXVIII edycja tego konkursu.

Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Konkurs odbywa się w pięciu etapach: szkolnym, gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Eliminacje gminne rozegrane zostały Urzędzie Miejskim w Stawiskach dnia 12 marca 2015r. Wzięli w nich udział najlepsi w eliminacjach szkolnych uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Stawiski i Gimnazjum w Stawiskach, w sumie 10 osób.

Zwycięzcy w grupie szkół podstawowych:

I miejsce Kacper Zajączkowski, Szkoła Podstawowa w Porytem;

II miejsce Magdalena Dardzińska, Szkoła Podstawowa w Stawiskach;

III miejsce Łukasz Rydzewski, Szkoła Podstawowa w Stawiskach.

Zwycięzcy w grupie gimnazjalnej:

I miejsce Urszula Chylińska, Gimnazjum w Stawiskach;

II miejsce Eliza Bazydło, Gimnazjum w Stawiskach;

III miejsce Arkadiusz Patalan, Gimnazjum w Stawiskach.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Ponadto finaliści wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 18 kwietnia br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie. Życzymy powodzenia!

Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

2015-03-13 15:27 Opublikował: Jarosław Laskowski
Autor treści: Organizatorzy

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.