Parafia Stawiski

Avatar główny

Życzenia Wielkanocne Posła na Sejm RP Jarosława Zielińskiego

Szanowni Państwo,

przeżywając Święte Triduum Paschalne, z nadzieją i radością oczekujemy niedzielnego poranka i Zmartwychwstania Pana Jezusa. To najważniejsza chwila w naszym życiu religijnym i w dziejach świata. Dzieło Odkupienia to niewyobrażalna Wielka Tajemnica i cudowny dar Boga dla człowieka.

Wielkanocne „Alleluja” nie przesłania nam jednak wydarzeń Wielkiego Piątku – cierpienia i męki Chrystusa, zdrady Judasza, egoizmu i fałszywej moralności Piłata, bezmyślnej nienawiści zmanipulowanego tłumu („Ukrzyżuj Go”), a w łagodniejszej postawie jego bierności i obojętności („A lud stał i patrzył”, „Wszyscy Jego znajomi stali z daleka”), spóźnionych wyrzutów społecznego sumienia („Wszystkie też tłumy, które zbiegły się na to widowisko, gdy zobaczyły, co się stało, wracały, bijąc się w piersi”) czy cynizmu i przebiegłości „arcykapłanów i uczonych w piśmie”, a nawet braku odwagi pierwszego z Apostołów.

Wydaje się nam, że gdybyśmy my tam byli, zachowalibyśmy się, jak trzeba. Ale mamy taką szansę, musimy być czujni wobec siebie i innych, bo ta ewangeliczna historia jest także o nas. I za nasze grzechy Chrystus umiera na krzyżu.

W wielkotygodniowym rachunku indywidualnego i wspólnotowego sumienia przewodnikiem może być św. Piotr, który po uświadomieniu swojej słabości („Wyszedł na zewnątrz i gorzko zapłakał”) całym dalszym życiem dał świadectwo apostolskiej wierności i odwagi, aż po męczeńską śmierć za wiarę.

W zeszłorocznej refleksji wielkanocnej zwracałem uwagę na zbliżający się „test naszego patriotyzmu, odpowiedzialności i mądrości w kształtowaniu losów Polski” wyrażając nadzieję, że opowiemy się za państwem, w którym „zwycięża uczciwość, a nie cynizm i draństwo”, bo przecież „ludzi dobrej woli jest więcej”.

Zawiedzionej nadziei nie wolno porzucać. Walka o dobro w naszym życiu i w świecie, a także bój o Polskę ciągle trwa. Trzeba pamiętać, że „aby zatriumfowało zło, wystarczy, że dobrzy ludzie pozostaną bierni”.

Życzę z głębi serca pełnej radości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, które nadaje sens naszemu ludzkiemu życiu. Wyrażam ufność, że nasza Ojczyzna i świat nie zmarnuje Bożego Dzieła Zbawienia i nie zagubi drogi do Boga i dobra człowieka. Każdy z nas może się do tego przyczynić.

Z wyrazami szacunku
Jarosław Zieliński

Wielkanoc 2024 rok

Załączniki

  1. Życzenia Wielkanocne Posła na Sejm RP Jarosława Zielińskiego
2024-03-29 15:16 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.