Parafia Stawiski

Avatar główny

10 mln zł na inwestycje dla Gminy Stawiski

  • 10 mln zł na inwestycje dla Gminy Stawiski
  • 10 mln zł na inwestycje dla Gminy Stawiski
  • 10 mln zł na inwestycje dla Gminy Stawiski

9 października w Wąsoszu samorządowcy z powiatu kolneńskiego i grajewskiego odebrali symboliczne czeki na dofinansowanie inwestycji w ramach VIII edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wręczane przez Pana Marka Adama Komorowskiego Senatora RP i Pana Kazimierza Gwiazdowskiego Posła na Sejm RP.

 - W tej edycji pozyskaliśmy 10 mln zł na dwa duże i ważne dla mieszkańców naszej gminy zadania dotyczące rozbudowy infrastruktury drogowej oraz inwestycji w odnawialne źródła energii – mówi Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk.

8 mln zł Gmina Stawiski otrzyma na zadanie pn. "Infrastruktura drogowa przy S61 na terenie Gminy Stawiski – etap I". Inwestycja zaplanowana jest tak, by nie tylko wpływała na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców gminy, ale była również impulsem do rozwoju gospodarczego ważnym dla przyszłych inwestorów. 

2 mln zł to dotacja na zadanie pn. "OZE w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Stawiski". W ramach tego przedsięwzięcia samorząd planuje montaż odnawialnych źródeł energii w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Stawiski. Modernizacja instalacji grzewczej będzie obejmować zarówno źródła ciepła jak i unowocześnienie samego systemu grzewczego wewnątrz budynków takich jak przedszkole, GOKIS czy Urząd. Dzięki realizacji tego zadania uda się osiągnąć zarówno cele ekologiczne (zmniejszenie ilości emitowanych zanieczyszczeń), jak i ekonomiczne (niższe koszty utrzymania budynków w tym m.in. rachunki za ogrzewanie i prąd).

2023-10-10 08:15 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.