Parafia Stawiski

Avatar główny

Uczniowie wywalczyli mobilne pracownie komputerowe do szkół w Stawiskach i Porytem

  • Uczniowie wywalczyli mobilne pracownie komputerowe do szkół w Stawiskach i Porytem
  • Uczniowie wywalczyli mobilne pracownie komputerowe do szkół w Stawiskach i Porytem
  • Uczniowie wywalczyli mobilne pracownie komputerowe do szkół w Stawiskach i Porytem

Zestaw składający się z interaktywnego monitora, 16 laptopów wraz z przenośną szafą oraz  oprogramowania umożliwiającego zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów - to nagrody w konkursie "Pracownia Kompetencji Cyfrowych" zorganizowanym przez  Państwowy Instytut Badawczy NASK. Do udziału w nim uczniowie z Polski nadesłali ponad 3 tys. zgłoszeń. Mobilnymi pracowniami komputerowymi nagrodzono 800 z nich. Dwie trafią do Gminy Stawiski.

Do konkursu stanęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach i Szkoły Podstawowej w Porytem. Prace uczniowie przygotowywali pod kierunkiem swoich nauczycieli: Pana Grzegorza Paczoszki w SP Stawiski i Pani Wiolety Greloch w SP Poryte. W nagrodę do każdej szkoły trafi wspomniany sprzęt.

- To wielki sukces naszych uczniów i nauczycieli dlatego z serca im gratuluję – mówi Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk. - Zdobywanie kompetencji cyfrowych jest dziś kluczowe, a mobilne pracownie komputerowe w obu szkołach na pewno będą do tego wykorzystywane.

Wyniki konkursu w naszym województwie zostały ogłoszone 21 września przez Wiceministra Cyfryzacji Adama Andruszkiewicza. W konferencji uczestniczyła również Pani Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk.

Relacja z wydarzenia:
www.radio.bialystok.pl
bialystok.tvp.pl (ok. min. 14)
bialystok.tvp.pl

2023-09-21 16:47 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.