Parafia Stawiski

Avatar główny

Krajowy Dzień Kukurydzy w PODR Szepietowo

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie wspólnie z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy w Poznaniu zapraszają w niedzielę 10 – go września na Krajowy Dzień Kukurydzy. Wrześniowa impreza to największe wydarzenie dla plantatorów i pasjonatów złotego ziarna w województwie podlaskim. Na polach doświadczalnych PODR Szepietowo zaprezentujemy bogatą kolekcję odmian kukurydzy i zapewnimy fachowe doradztwo ekspertów z dziedziny nasiennej oraz środków ochrony i nawożenia roślin.

Kukurydza jest jedną z najważniejszych roślin paszowych w żywieniu bydła mlecznego. Na Podlasiu najbardziej rozwiniętą gałęzią rolnictwa jest mleczarstwo, dlatego uprawa tej rośliny jest tak kluczowym elementem w naszym regionie. Krajowy Dzień Kukurydzy jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym od dwudziestu dwóch lat. Skierowane jest ono do rolników, producentów rolnych, przedstawicieli świata nauki, uczniów szkół rolniczych oraz firm z branży agro.

Dobór odpowiedniej odmiany ziarna kukurydzy należy do najbardziej istotnych czynników kształtowania wielkości i jakości plonów. Podczas wrześniowego wydarzenia uczestnicy będą mieli niebywałą okazję do porównania aż 139 różnych odmian kukurydzy, pogłębienia swojej wiedzy z zakresu jej uprawy i dopasowania odmiany do swoich potrzeb. Pomocą oraz fachowym doradztwem będą służyć doradcy Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie oraz przedstawiciele 24 firm nasiennych. Pośród wielu atrakcji nie zabraknie strefy zabaw dla dzieci i degustacji specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Zostanie rozstrzygnięty konkurs dla producentów mleka „Bezpieczna obsługa zwierząt gospodarskich” organizowany przez KRUS Oddział Regionalny w Białymstoku. Przedstawiciele świata nauki zapewnią również szereg interesujących prelekcji.

(...)

Prezentacje, pokazy, konkursy z nagrodami oraz seria atrakcji dla najmłodszych – to wszystko czeka na Państwa podczas Krajowego Dnia Kukurydzy w PODR Szepietowo.

#Wszystkie drogi prowadzą do Szepietowa – nie może Was tu zabraknąć – odwiedź tereny wystawowe PODR Szepietowo w niedzielę 10 września!!!

Więcej na stronie www.odr.pl oraz na portalach społecznościowych Facebook i Instagram.

Zapraszamy serdecznie!

2023-09-04 09:42 Opublikował: Ewelina Pulwin

Copyright © 2009-2023 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.