Parafia Stawiski

Avatar główny

Raport o stanie Gminy Stawiski za 2022 rok

230517164600.jpgSzanowni Mieszkańcy Gminy Stawiski

Jak co roku, zgodnie z przepisami, opracowaliśmy dla Państwa Raport o Stanie Gminy. Ten dokument powstał w Urzędzie Miejskim w Stawiskach i ma na celu przedstawienie kompleksowej analizy działań, wydarzeń i postępów, które miały miejsce w Naszej Gminie przez ostatni rok. Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować Państwu szczegółowe informacje na temat rozwoju naszej społeczności w 2022 roku.

W minionym roku osiągnęliśmy wiele celów, które zaplanowaliśmy m.in. w budżecie Naszej Gminy na 2022 r., a nasze wysiłki przyniosły pozytywne skutki w tak ważnych obszarach jak rozwój infrastruktury, edukacja, bezpieczeństwo mieszkańców, opieka społeczna, kultura czy pozyskiwanie pieniędzy na nasze inwestycje i projekty.

Warto podkreślić, że to właśnie w 2022 roku oddaliśmy do użytku nową, wyczekiwaną od dekad halę sportową wraz z łącznikiem, która powstała przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach, aby wspierać rozwój edukacji i sportu wśród Uczniów i Mieszkańców Naszej Gminy.

Ponadto rok 2022 był wyjątkowo udany jeśli chodzi o inwestycje drogowe. Nie tylko oddaliśmy do użytku kilometry nowych asfaltowych dróg, ale również pozyskaliśmy kolejne dotacje liczone w milionach złotych na modernizację następnych dróg w Naszej Gminie.

W tym raporcie znajdą Państwo najważniejsze informacje na temat tego, co udało nam się zrealizować dla dobra naszej społeczności w minionym roku. Zachęcam do zapoznania się z tym materiałem, jak również do udziału w debacie na temat raportu.

Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie zobowiązany jest złożyć pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób, do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stawiskach.

W związku z powyższym, zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 15 czerwca 2023 r. do godziny 16:00 za pośrednictwem załączonego formularza. Formularz zgłoszenia do debaty dostępny jest także w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w Stawiskach.

Agnieszka Rutkowska
BURMISTRZ STAWISK

Załączniki

  1. Raport o stanie Gminy Stawiski za 2022 rok
  2. Formularz zgłoszenia do debaty
2023-05-31 23:14 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.