Parafia Stawiski

Avatar główny

Dzień Sołtysa w Gminie Stawiski

Spotkanie z okazji Dnia Sołtysa zorganizowane w Klubie Seniora w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stawiskach było okazją do podziękowań, gratulacji i życzeń, które przedstawicielom sołectw złożyła Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk oraz zaproszeni goście.

Celem święta obchodzonego 11 marca jest m.in. „okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę” i dokładnie to miało miejsce w trakcie uroczystości, w której udział wzięli również: Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski, Starosta Kolneński Tadeusz Klama, Radni Rady Miejskiej na czele z Wiceprzewodniczącą Marianną Chojnowską, Przedstawiciele Izb Rolniczych Jan Zelkowski i Krzysztof Górski, Zastępca Burmistrza Iwona Niedźwiedzka, Skarbnik Gminy Iwona Ofman oraz Dyrektor GOKiS Grażyna Kamionowska. Poseł i Starosta podkreślali ważną rolę, jaką w dzisiejszych czasach pełnią „gospodarze” wsi i dziękowali liderom sołectw za zaangażowanie w pełnienie tej funkcji.

Obok wielu serdecznych słów podziękowań za codzienną współpracę i życzeń z okazji Dnia Sołtysa Panie i Panowie Sołtysi otrzymali upominki od władz Stawisk, a Poseł Gwiazdowski i Starosta Kolneński dodatkowo przekazali na ręce Przewodniczącej Sołtysów Katarzyny Zelkowskiej bukiety kwiatów.

Po części oficjalnej zakończonej wspólnym pamiątkowym zdjęciem, uczestnicy uroczystości mieli niecodzienną okazję do wymiany doświadczeń i rozmów, bo warto podkreślić, że w  takim gronie sołtysi spotykają się głównie na obradach Rady Miejskiej Stawisk, a wtedy przecież trudno o swobodną wymianę zdań.

FOTOGALERIA ze SPOTKANIA

2023-03-15 18:50 Opublikował: AR

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.