Parafia Stawiski

Avatar główny

Informacja dotycząca zakupu preferencyjnego paliwa stałego przez gospodarstwa domowe

Na podstawie art. 34 ust.1 ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022 r., poz. 2236), Burmistrz Stawisk informuje o przystąpieniu Gminy Stawiski do zakupu paliwa stałego z przeznaczeniem do sprzedaży gospodarstwom domowym w ramach zakupu preferencyjnego w okresie: 01.01.2023 r. – 30.04.2023 r.

Mieszkańcy mogą składać wnioski na konkretną ilość węgla oraz jego rodzaj (ekogroszek, orzech), które planują zakupić w okresie od dnia 01 stycznia 2023 r. do dnia 30 kwietnia 2023 r.

Zgromadzone wnioski pozwolą na określenie rzeczywistych potrzeb mieszkańców Gminy Stawiski w zakresie planowanych zakupów węgla oraz umożliwią podjęcie decyzji, co do sposobu dystrybucji węgla na terenie Gminy Stawiski.

Zgodnie z ustawą do dokonania zakupu węgla uprawniona jest osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego.

Wnioski na węgiel należy składać na załączonym formularzu, poprzez dostarczenie go do  Centrum Usług Społecznych w Stawiskach, ul. Polowa 26, pokój nr 6 lub też przesłanie wniosku za pomocą środków komunikacji elektronicznej, na adres: cus@stawiski.pl do dnia 22 stycznia br.

W przypadku złożenia wniosku o zakup za pomocą środków komunikacji elektronicznej wniosek o zakup opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.

Na zakup węgla przewidziane są ograniczenia ilościowe – limit wynosi 1500 kg węgla kamiennego z podziałem na rodzaj (ekogroszek, orzech) dla gospodarstwa domowego.

BURMISTRZ STAWISK
Agnieszka Rutkowska

Załączniki

  1. Wniosek na zakup paliwa stałego po cenie preferencyjnej
2023-01-11 11:33 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.