Parafia Stawiski

Avatar główny

Podsumowanie 2022 roku

Szanowni Państwo,

bardzo się cieszę, że kolejny już raz przedstawiam Państwu podsumowanie mijającego roku. Robię to zwykle właśnie w okolicach Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, bo wtedy jest najwspanialszy czas na wdzięczność, podsumowania, snucie planów na przyszłość. Polskie przysłowie mówi: „Gdy Nowy Rok witamy, to stary już za nami”. Warto więc przez chwilę zastanowić się nad tym, jaki był, co się wydarzyło, czego dokonaliśmy. To podsumowanie niech będzie taką kroniką najważniejszych wydarzeń w Gminie Stawiski w 2022 roku.

Na kolejnych stronach tej publikacji zobaczą Państwo szereg inwestycji, projektów i wydarzeń, które były naszym udziałem w mijającym 2022 roku. Jest wśród nich jedno, z którego jestem szczególnie dumna. Otwarcie nowej hali sportowej wraz z łącznikiem przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach jest tym, co zapisze się dużymi literami w historii naszej gminy. To inwestycja, o której wielu mówiło, że się nie da, a jeszcze więcej osób czekało uznając, że nasze dzieci i mieszkańcy zasługują na godne, nowoczesne i na wysokim poziomie warunki do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Udowodniliśmy, że chcieć, to móc, chociaż szczerze przyznaję, że nie było łatwo, o czym najlepiej wiedzą Ci, którzy włożyli mnóstwo sił i pracy, by nowa hala sportowa w naszej gminie stała się już nie tylko marzeniem, ale faktem. To nasz największy sukces mijającego roku. Dziękuję tym, dzięki którym zrealizowaliśmy ten ambitny plan. Niech to osiągnięcie będzie dla nas wszystkich inspiracją i motywacją do podejmowania kolejnych wyzwań.

Żegnając 2022 rok trudno nie odnieść się do wydarzeń w Ukrainie, która od lutego broni swojej niepodległości i suwerenności walcząc z wrogiem. Inwazja Rosji na Ukrainę wstrząsnęła światem, a nas zmobilizowała do pomocy sąsiadom oraz do refleksji nad tym jak ważna jest wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Jako społeczność Gminy Stawiski potwierdziliśmy nasze przywiązanie do narodowych symboli i umiłowanie Polski w akcji „Pod Biało - Czerwoną”, w której zdobyliśmy pierwsze miejsce w kraju. Trwałą pamiątką tego wydarzenia jest nowy maszt z flagą Polski w centrum Stawisk. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie głosy oddane w tej akcji. Jestem dumna i szczęśliwa, że mogę być Burmistrzem miasta i gminy, w której są tak wspaniali Mieszkańcy!

Dziękując za całe dobro minionego roku mam nadzieję, że ten nadchodzący będzie przede wszystkim rokiem pokoju, wyjścia z kryzysów, nadziei i wiary, że nawet jeśli nie jest łatwo, to trzeba walczyć o to, w co się wierzy! Stare już za nami, powitajmy nowe i wspólnie postarajmy się, by było jak najlepsze.

Z wyrazami szacunku
Agnieszka Rutkowska
Burmistrz Stawisk

Treść podsumowania do pobrania w załączeniu

Załączniki

  1. Podsumowanie 2022 roku
2023-01-04 09:51 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.