Parafia Stawiski

Avatar główny

INFORMACJA

dotycząca zakupu preferencyjnego paliwa stałego przez gospodarstwa domowe


Na podstawie art. 34 ust.1 ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 2236), Burmistrz Stawisk informuje o przystąpieniu Gminy Stawiski do zakupu paliwa stałego z przeznaczeniem do sprzedaży gospodarstwom domowym w ramach zakupu preferencyjnego w okresie do dnia 31 grudnia 2022 r.

Mieszkańcymogą zgłaszać zapotrzebowanie na konkretną ilość węgla oraz jego rodzaj (ekogroszek, orzech), które planują zakupić do dnia 31 grudnia 2022 roku.

Zgromadzone dane pozwolą na określenie rzeczywistych potrzeb mieszkańców Gminy Stawiski w zakresie planowanych zakupów węgla oraz umożliwią podjęcie decyzji, co do sposobu dystrybucji węgla na terenie Gminy Stawiski.

Jednocześnie zwracam uwagę, że zgłoszenie zapotrzebowania nie jest równoznaczne ze złożeniem zamówienia. Składanie wniosków o zakup preferencyjny węgla będzie możliwe po wejściu w życie stosownych przepisów, o czym niezwłocznie poinformujemy.

Zgodnie z ustawą do dokonania zakupu węgla uprawniona będzie osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego.

Zapotrzebowanie na węgiel należy składać na załączonym formularzu, poprzez dostarczenie go do sekretariatu Centrum Usług Społecznych w Stawiskach przy ul. Polowej 26 lub też przesłanie skanu na adres: cus@stawiski.pl do dnia 20 listopada br.

Na zakup węgla przewidziane są ograniczenia ilościowe - limit wynosi 1500 kg węgla kamiennego z podziałem na rodzaj (ekogroszek, orzech) dla gospodarstwa domowego.

BURMISTRZ STAWISK
Agnieszka Rutkowska

Załączniki

  1. Zgłoszenie zapotrzebowania na zakup węgla
2022-11-04 14:29 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.