Parafia Stawiski

Avatar główny

Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrz Stawisk

W trakcie XLIV sesji Rady Miejskiej w Stawiskach Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk otrzymała jednogłośne wotum zaufania. Rada Miejska jednogłośnie udzieliła też Pani Burmistrz absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. – To nie jest sukces jednej osoby, razem na pewno możemy więcej i razem będziemy działać – podkreślała Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk dziękując wszystkim tym, którzy przyczynili się do inwestycji i projektów zrealizowanych w 2021 roku.

Zanim doszło do głosowań nad projektami uchwał Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk przedstawiła zgromadzonym za sesji prezentację multimedialną streszczająca ponad 80-stronicowy Raport o Stanie Gminy Stawiski za 2021 rok.    

- W 2021 roku pozyskaliśmy rekordową sumę ponad 10 mln zł, dotacji z Polskiego Ładu na drogi gminne, a drugie 10 mln zł pozyskał powiat na drogę Stawiski – Jedwabne, czyli tak naprawdę też na teren naszej gminy – mówiła Pani Burmistrz Stawisk. – W 2021 roku pozyskaliśmy w sumie 23 mln zł dodatkowych środków, a łączna wartość wykonywanych inwestycji wyniosła ponad 13 mln zł.

Na kilkunastu slajdach pokazane zostały najważniejsze inwestycje drogowe, budowa hali z łącznikiem przy szkole w Stawiskach, czy kilka z wielu projektów tzw. miękkich oraz przyjaciele Gminy Stawiski, którzy wspierają władze miasta i gminy w jej rozwoju. W tym gronie znalazł się m.in.  pan Kazimierz Gwiazdowski obecny na sesji absolutoryjnej, który w podziękowaniu za wsparcie otrzymał kwiaty. Bukiety z rąk pani Burmistrz Stawisk odebrali też Radni Powiatu Kolneńskiego: Remigiusz Bikowski i  Tomasz Chojnowski. Ponadto Pani Burmistrz dziękowała współpracownikom, dyrektorom i pracownikom jednostek organizacyjnych, Radnym i Sołtysom.

Z  racji uzyskanego wotum zaufania i absolutorium pani Agnieszka Rutkowska wraz ze swoim Zastępca Panią Iwoną Niedźwiedzką oraz  panią Skarbnik Gminy Iwoną Ofman przyjęła liczne podziękowania, gratulacje i bukiety. 

Chcielibyśmy serdecznie podziękować i pogratulować całego tego roku 2021, który w raporcie pięknie Pani Burmistrz przedstawiła i pochwaliła się tym co udało się zrobić – mówił Kamil Zajączkowski Przewodniczący Rady Miejskiej w Stawiskach.

FOTOGALERIA Z SESJI

2022-06-29 08:55 Opublikował: Admin2

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.