Parafia Stawiski

Avatar główny

Zapraszamy do Cyfrowej Wypożyczalni w Bibliotece Publicznej w Stawiskach

Informujemy, że w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stawiskach został uruchomiony terminal komputerowy z dostępem do cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych ACADEMICA.


ACADEMICA to ...

Darmowa wypożyczalnia zastępująca tradycyjną wypożyczalnię międzybiblioteczną i umożliwiającą korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. Użytkownicy ponad 3700 bibliotek w całym kraju mają możliwość dostępu do ponad 3 milionów publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego. Z systemu korzystają m.in. duże biblioteki uniwersyteckie oraz biblioteki gminne i szkolne z oddalonych od ośrodków akademickich miejscowości, które dzięki Academice dają studentom i uczniom dostęp do literatury naukowej i popularnonaukowej (książek i artykułów z czasopism) potrzebnej w procesie kształcenia oraz przygotowywaniu prac licencjackich i magisterskich. System pozwala użytkownikom na przeszukiwanie zasobów, rezerwację obiektów, wyświetlanie publikacji i tworzenie notatek do obiektów.

Serdecznie zachęcamy do korzystania z wypożyczalni.

Źródło: gokis-stawiski.pl

2022-02-18 15:05 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.