Parafia Stawiski

Avatar główny

Mikołajki w Stawiskach

Ponad 11 tys. zł na operację Eryka z Radziłowa udało się zebrać 5 grudnia w trakcie Mikołajkowego Charytatywnego Kiermaszu w Stawiskach. Dzień później Mikołaj tradycyjnie już odwiedził instytucje, przedszkole i szkołę oraz dzieci w każdej miejscowości w gminie.


Kiermasz Charytatywny, który odbył się 5 grudnia w Stawiskach to efekt współpracy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu z OSP w Stawiskach oraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Jurca i Kołami Gospodyń Wiejskich: z Dzierzbii, z Dzięgiel, z Wysokiego Małego i „Nasze Poryte”. Celem była nie tylko dobra zabawa w otoczeniu wspaniałych świątecznych dekoracji, które zdobią park miejski, ale przede wszystkim pomoc w zbiórce pieniędzy na operację serca Eryka Kopczewskiego. W trakcie wydarzenia można było kupić ręcznie robione świąteczne ozdoby czy pyszne ciasta, ale też wylicytować obraz czy inne przedmioty podarowane na aukcję przez: Henryka i Agnieszkę Góralczyk, Andżelikę Patalan i Natalię Dzięgielewską. Datek pieniężny na ten cel przekazało KGW „Wesołe Babeczki" oraz Pani Halina Wszeborowska. Pieniądze do puszek zbierały wolontariuszki: Malwina Leszczyńska i Diana Kamińska.

Łączna kwota zebrana na rzecz Eryka w trakcie świątecznego kiermaszu w Stawiskach to aż 11 755 zł! Chłopiec wciąż potrzebuje wsparcia, bo operacja ratująca jego życie jest bardzo kosztowna. By lepiej poznać sytuację Eryka można wejść na stronę https://www.siepomaga.pl/eryk-kopczewski lub obejrzeć „Sprawę dla Reportera” w najbliższy czwartek, gdzie będzie poruszany ten temat. Naprawdę każdy może pomóc!

Mikołaj miał sporo pracy w trakcie kiermaszu, gdzie każdy chętny mógł liczyć m.in. na wspólne zdjęcie przy choince czy w mikołajowych saniach z reniferami, ale dzień później, tradycyjnie już pojawił się również w miejskich placówkach, a po godz. 14.00 przy asyście ochotników z OSP Stawiski i OSP Poryte ruszył w teren i dotarł do każdej miejscowości w Gminie Stawiski. Wszystkim spotkanym dzieciom przynosił radość oraz słodki upominek.

- Nasi Mieszkańcy nie raz już pokazali, że potrafią współpracować i działać na rzecz potrzebujących, a tegoroczne Mikołajki są tego kolejnym, wspaniałym przykładem – mówi Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk. – Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia kiermaszu oraz tym, którzy 6 grudnia pomogli Mikołajowi dotrzeć do każdej miejscowości w naszej gminie. Bardzo dziękuję również wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji i kiermaszu wspierając tym samym Eryka.

Galeria zdjęć z kiermaszu w Stawiskach
Galeria zdjęć ze spotkań z Mikołajem 

2021-12-07 18:23 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2023 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.