Parafia Stawiski

Avatar główny

Patriotyczna uroczystość w Stawiskach

Na kilka dni przed Narodowym Świętem Niepodległości w Stawiskach odbyły się uroczystości związane ze 103. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Udział w nich wzięli nie tylko mieszkańcy miasta i gminy Stawiski, ale również parlamentarzyści, przedstawiciele władz różnego szczebla oraz służb mundurowych.

Tradycyjnie już gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Stawiskach rozpoczęły się od zbiórki pod budynkiem OSP w Stawiskach, przemarszem do Kościoła Parafialnego i mszą św. Następnie dalsza część obchodów odbyła się przy Pomniku Niepodległości Ojczyzny, gdzie dowódca uroczystości kapitan Zdzisław Piechowski złożył meldunek Dowódcy Garnizonu Orzysz podpułkownikowi Jarosławowi Wyszeckiemu, a kompanię honorową pod dowództwem kapitana Rafała Jackiewicza wystawił Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim. Po podniesieniu flagi polski na maszt i odegraniu hymnu narodowego przez Orkiestrę Dętą oraz powitaniu gości głos zabrała Pani Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk.

- W tym wyjątkowym dniu chciałabym byśmy wspólnie nie tylko oddali należny hołd tym, którzy walczyli o odzyskanie niepodległości przez Polskę i z zadumą pochylili się nad historią naszej Ojczyzny – mówiła burmistrz Agnieszka Rutkowska.- Chciałabym również, byśmy uważnie przyjrzeli się temu, co dzieje się dziś i jakie wyzwania przed każdym z nas stawia współczesna Polska.

Głos zabrali również Posłowie na Sejm RP pan Jarosław Zieliński i Lech Antoni Kołakowski, pan Marek Olbryś wicemarszałek województwa Podlaskiego. List Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Dariusza Piontkowskiego odczytał Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Piotr Modzelewski.

Po przemówieniach Apel Pamięci odczytał por. Adam Jakacki, a Kompania Honorowa oddała salwę Honorową.

Następnie liczne delegacje złożyły kwiaty i znicze pod Pomnikiem Niepodległości Ojczyzny.

Elementem uroczystości było również odsłonięcie muralu poświęconego Zagończykowi ze Stawisk, pułkownikowi Stanisławowi Witorowi Steczkowskiemu.

Kolejnym akcentem obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Stawiski będzie koncert patriotyczny w wykonaniu akordeonisty Michała Sawickiego z synem, który odbędzie się 11 listopada o godz. 14:00 w Sali Gminnego ośrodka Kultury i Sportu w Stawiskach. Zapraszamy.

>> FOTOGALERIA <<

Relacja z gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Stawiskach:

Kanał telewizji Narew na YouTube

www.wrotapodlasia.pl

www.radio.bialystok.pl

Załączniki

  1. List Pana Dariusza Piontkowskiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki
  2. List Pana Artura Kosickiego, Marszałka Województwa Podlaskiego
2021-11-09 15:45 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2023 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.