Parafia Stawiski

Avatar główny

Małżeństwa na medal!

11 par małżeńskich z Gminy Stawiski 4 września z rąk Agnieszki Rutkowskiej Burmistrz Stawisk odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane im przez Andrzeja Dudę Prezydenta RP.


Uroczystość w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stawiskach poprzedziła Msza św. w Kościele pw. Św. Antoniego Padewskiego w trakcie której pary po 50 latach wspólnego życia, odnowiły przysięgę małżeńską. Jak na jubileusz Złotych Godów przystało nie zabrakło życzeń, kwiatów, toastu i tortu,  była też specjalnie z tej okazji przygotowana część artystyczna spotkania.

Na pięknie udekorowanej sali GOKiS w Stawiskach spotkały się nie tylko małżeństwa obchodzące w tym roku wspaniały jubileusz 50 – lecie pożycia, ale również ich rodziny oraz Ks. Kan. dr Wojciech Turowski Proboszcz Parafii w Stawiskach, Radni Rady Miejskiej w Stawiskach, Zastępca Burmistrz Stawisk Iwona Niedźwiedzka, Zastępca Kierownika USC Ewa Grela, Dyrektor GOKiS Grażyna Kamionowska oraz pracownicy Urzędu i GOKiS w Stawiskach.

- Jestem dumna i szczęśliwa, że mam zaszczyt w imieniu Pana Prezydenta RP wręczać Wam Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jesteście parami na medal i niech tak pozostanie przez kolejne długie lata – mówiła pani Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk. - Życzę Wam wszystkim zdrowia i jak najwięcej dobrych wspólnych chwil, bądźcie silni miłością, która „wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma.”

W trakcie sobotniej uroczystości Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymały następujące pary z Gminy Stawiski:

 • Państwo Zofia i Antoni Filipkowscy z Ramot
 • Państwo Irena i Henryk Zduńczyk z Dzierzbi
 • Państwo Jadwiga i Stanisław Bagińscy z Sokół
 • Państwo Halina i Heronim Kurzątkowscy z Dzięgiel
 • Państwo Stefania Wanda i Mieczysław Przyborowscy z Wilczewa
 • Państwo Zofia i Sławomir Dzięgielewscy z Dzięgiel
 • Państwo Teresa i Jan Gierejczyk z Wilczewa
 • Państwo Krystyna i Janusz Kossewscy ze Stawisk
 • Państwo Irena i Stanisław Chojnowscy z Jurca Włościańskiego
 • Państwo Janina i Antoni Sikorscy z Jurca Włościańskiego
 • Państwo Kazimierz i Eugenia Baczewscy z Porytego

Po akcie udekorowania Małżonków medalami nadeszła chwila na występ artystyczny w wykonaniu grupy wokalnej GOKiS w składzie: Julia Komosińska, Zuzanna Kamionowska, Aleksandra Niedźwiedzka, Aleksandra Sokołowska, Malwina Leszczyńska wraz z instruktorami Państwem Anną i Pawłem Podeszwik. Nie obyło się też bez toastu, tortu, serdecznych życzeń, wzruszających wspomnień i pamiątkowych zdjęć.

Szanownym Parom Małżeńskim świętującym w tym roku Złote Gody raz jeszcze gratulujemy odznaczeń i życzymy zdrowia oraz wszelkiej pomyślności!

2021-09-06 10:49 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.