Parafia Stawiski

Avatar główny

Drogą ekspresową do Stawisk i Szczuczyna!

Kierowcy już mogą korzystać z nowych 35 kilometrów dwujezdniowej drogi ekspresowej S61 od węzła Kolno do Stawisk oraz od obwodnicy Stawisk do obwodnicy Szczuczyna. Uroczyste otwarcie odcinków stanowiących fragment międzynarodowego korytarza transportowego Via Baltica odbyło się 9 sierpnia br. W wydarzeniu uczestniczył pan Mateusz Morawiecki Premier RP oraz m.in. przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, parlamentarzyści oraz samorządowcy, w tym Pani Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk. 

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury na oddanym właśnie do użytku fragmencie S61 powstały: dwa węzły: Kolno i Grabowo, 2 pary Miejsc Obsługi Podróżnych, 6 mostów, 20 wiaduktów i 11 przejść dla zwierząt. 

- My już w pierwszym etapie budowy obwodnicy Stawisk odczuliśmy różnicę, a teraz, jak będziemy mogli w Stawiskach ruszyć w stronę Łomży ekspresówką i w stronę Szczuczyna to rewelacja – powiedziała reporterom TVP3 Białystok Agnieszka Rutkowska, burmistrz Stawisk.

W trakcie spotkania 9 sierpnia nie tylko oddano do użytku nowe odcinki drogi ekspresowej S61. Premier Mateusz Morawiecki omówił też realizację programów poprawiających infrastrukturę drogową w Polsce (m.in. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg) oraz przedstawił nowy Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych 2030.

Więcej informacji o oddanych do użytku odcinkach S61: www.gov.pl/web/infrastruktura/via-baltica

Więcej informacji o nowym Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych 2030: www.gov.pl/web/polski-lad/

Materiał TVP3 Białystok z uroczystości bialystok.tvp.pl

2021-08-10 22:03 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2022 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.