Parafia Stawiski

Avatar główny

Stawiski na III Forum Energetyki Rozproszonej

  • Stawiski na III Forum Energetyki Rozproszonej
  • Stawiski na III Forum Energetyki Rozproszonej
  • Stawiski na III Forum Energetyki Rozproszonej
  • Stawiski na III Forum Energetyki Rozproszonej
  • Stawiski na III Forum Energetyki Rozproszonej

Gmina Stawiski stawia na rozwój i innowacje, dlatego jej przedstawicieli nie mogło zabraknąć na III Forum Energetyki Rozproszonej, gdzie omawiano tak ważne tematy jak lokalny wymiar transformacji energetycznej w Polsce oraz miejsce energetyki rozproszonej, zwłaszcza lokalnych inicjatyw energetycznych, w dokumentach strategicznych i programowych. Władze Stawisk mają plan, by to właśnie w Gminie Stawiski powstała nowatorska Spółdzielnia Energetyczna, przynosząca korzyści w wymiarze ekonomicznym i społecznym. 

Prelegentami i uczestnikami Forum, które odbyło się 25 czerwca na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie byli m.in. przedstawiciele Rządu RP, samorządów, przedsiębiorcy, naukowcy oraz wszyscy zainteresowani rozwojem energetyki rozproszonej w Polsce. Gminę Stawiski reprezentowały Panie Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk oraz Iwona Niedźwiedzka Zastępca Burmistrza Stawisk.

Pani Burmistrz Agnieszka Rutkowska głos zabrała w trakcie sekcji 4 Dobre praktyki i pilotaże i zaprezentowała uczestnikom Forum gminę Stawiski, jako gminę zainteresowaną utworzeniem pilotażowej spółdzielni energetycznej.  

- Jesteśmy bardzo zainteresowani stworzeniem takiej spółdzielni w naszej gminie, ponieważ przeprowadzone dokładne analizy i symulacje pokazały możliwe oszczędności na poziomie 25% i doprowadzenie do lokalnego bilansowania energii elektrycznej w oparciu o OZE – mówi Pani Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk. – Otwieramy się na innowacje, bo naszym celem jest stworzenie warunków atrakcyjnych dla inwestorów, by rozwijać naszą gminę gospodarczo oraz troska o mieszkańców gminy.

Organizatorami III Forum Energetyki Rozproszonej są członkowie konsorcjum MENAG realizującego projekt „Rozwój energetyki rozproszonej w klastrach energii (KlastER)”. Przewodniczącym Rady Konsorcjum jest Pełnomocnik Rządu ds. OZE, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska, a członkami konsorcjum są Akademia Górniczo – Hutnicza, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych. Projekt KlastER jest realizowany na podstawie umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w ramach strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych GOSPOSTRATEG.

2021-06-28 10:11 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.