Parafia Stawiski

Avatar główny

Burmistrz Stawisk w programie "Twój wybór"

5 maja na antenie TVP3 Regiony Pani Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk mówiła m.in. o tym jak samorząd przygotowuje się do wykorzystania ogromnych unijnych funduszy, które dostępne będą m.in. dla samorządów w ramach Krajowego Planu Odbudowy.


Zaproszenie do dyskusji na ten aktualny temat w programie publicystycznym "Twój wybór" otrzymał również Prezydent Stalowej Woli.

Przypomnijmy, że 4 maja Sejm RP zagłosował za ustawą wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Jeśli wszystkie państwa członkowskie UE podejmą taką decyzję będzie możliwość uruchomienia ogromnej puli dodatkowych środków w ramach Funduszu Odbudowy. Pieniądze z funduszu ma ją służyć do odbudowy gospodarki europejskiej po kryzysie wywołanym pandemią Covid-19.

Polska z unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy ma otrzymać łącznie 770 mld zł w ciągu kilku lat. Część z tych pieniędzy trafi m.in. do samorządów. O tym jak te dodatkowe środki zostaną zagospodarowane mówi Krajowy Plan Odbudowy – dokument przyjęty przez Rząd RP 30 kwietnia i przesłany do zaopiniowania do Komisji Europejskiej.

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy samorządowców – link do programu „Twój wybór”

2021-05-06 14:47 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.