Parafia Stawiski

Avatar główny

Mamy 3 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych!

Mamy 3 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych!
Rzut projektowanego łącznika po rozbudowie.

Wniosek o dofinansowanie rozbudowy i przebudowy łącznika łączącego halę sportową z budynkiem Szkoły Podstawowej w Stawiskach został pozytywnie rozpatrzony i na ten cel Gmina otrzyma 3 000 000 zł. To kolejne już wsparcie dla Stawisk z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Przypomnijmy, że pierwsze wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Gmina Stawiski otrzymała w wakacje. Czek o wartości 1 503 338 zł wręczył Agnieszce Rutkowskiej Burmistrzowi Stawisk Kazimierz Gwiazdowski Poseł na Sejm RP. O kolejne rządowe wsparcie z tego funduszu trzeba było już postarać się składając wniosek na konkretne zadanie.

Burmistrz Stawisk starała się m.in. o pieniądze na rozbudowę i przebudowę łącznika między Szkołą Podstawową i nowobudowaną halą sportową w Stawiskach. Dzięki tej inwestycji możliwe będzie utworzenie świetlicy dla uczniów dojeżdżających do szkoły oraz stołówki z zapleczem kuchennym. Realizacja zadania pozwoli też na długo wyczekiwane przeniesienie szatni z zawilgoconych piwnic budynku szkoły, jak również utworzenie niezbędnych dla uczniów i pracowników szkoły nowych łazienek oraz modernizację już istniejących. Łącznik zapewni bezpieczne przemieszczanie się uczniów z budynku szkoły do nowej hali sportowej.

Warto zaznaczyć, iż pierwotny projekt łącznika nie zakładał nowych szatni, świetlicy, stołówki czy też modernizacji łazienek. Z uwagi na bezpieczeństwo dzieci i pracowników szkoły należało to jednak zmienić, dlatego też władze naszej gminy podjęły decyzję o rozbudowie łącznika.

Na terenie Gminy Stawiski będzie też realizowana drogowa inwestycja ze wsparciem z RFIL. Powiat Kolneński otrzymał 1 200 000 zł na przebudowę drogi powiatowej nr 1829B przez miejscowość Ramoty.

Lista dotacji - województwo podlaskie


Źródło: Główne wydanie magazynu informacyjnego "Obiektyw" z dnia 10.12.2020 r.
(10:42 - 12:45)

2020-12-08 00:00 Opublikował: Admin2

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.