Parafia Stawiski

Avatar główny

Nowe maszyny już są w ZGKiM w Stawiskach

  • Nowe maszyny już są w ZGKiM w Stawiskach
  • Nowe maszyny już są w ZGKiM w Stawiskach
  • Nowe maszyny już są w ZGKiM w Stawiskach
Sprzęt o wartości ponad 436 tys. zł trafił właśnie do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Gmina Stawiski zainwestowała w nowy ciągnik rolniczy oraz wóz asenizacyjny, by usprawnić prace związane z gospodarką ściekową i komunalną.


Maszyny dostarczyła firma Baza Maszynowa "DANEX" D. Krajewski, J. Siwik Spółka Jawna z Rogienic Wielkich, która wygrała przetarg nieograniczony na zadanie pn. "Dostawa ciągnika rolniczego oraz wozu asenizacyjnego na potrzeby Gminy Stawiski".

Ciągnik rolniczy marki CASE IH PUMA 150 wyprodukowano w 2019 roku. Jest przystosowany do obsługi sprzętu takiego jak: pług lemieszowy do śniegu czy też do zamiatarki ulicznej.

Wóz asenizacyjny POMOT CHOJNA TYP T546/A ma pojemność 10 tys. litrów. Wyprodukowano go w 2020 roku. Wyposażony jest w wałek szerokokątny, pompę ssącą o wydajności 9 tysięcy l/minutę, wąż ssący o długości 6 m. oraz wskaźnik napełnienia.

Nowy sprzęt z pewnością ułatwi i przyspieszy opróżnianie bezodpływowych zbiorników na nieczystości ciekłe z terenu Gminy Stawiski i wywozu ich do oczyszczalni ścieków. Ponadto ciągnik będzie również wykorzystywany przy innych pracach komunalnych.

2020-12-07 08:10 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2023 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.