Parafia Stawiski

Avatar główny

Życzenia i Nagrody Burmistrza Stawisk z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

      Dzień Edukacji Narodowej to tradycyjnie najlepsza okazja do tego, by nagrodzić Dyrektorów i Nauczycieli. Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk takie nagrody przyznała także w tym roku. Listy gratulacyjne i decyzje o przyznaniu Nagród Burmistrza Stawisk miały być wręczone podczas uroczystości, jednak nasilenie pandemii koronawirusa pokrzyżowało te plany. Spotkania z nagrodzonymi, z troski o ich bezpieczeństwo nie było, ale przyznane nagrody trafiły do rąk następujących przedstawicieli przedszkola i szkół w Stawiskach i Porytem:

 • Chojnowski Tomasz
 • Bogdańska Iwona Stanisława
 • Żochowska Bogumiła
 • Wesołowska Aldona Barbara
 • Łosiewska Bożena
 • Zalewska Dorota Hanna
 • Paczoszka Barbara
 • Olender Mariola
 • Sokołowska Elżbieta
 • Paczoszka Grzegorz
 • Pajer Helena
 • Bałdyga Halina
 • Zajączkowska Małgorzata
 • Sutkowski Artur Tomasz

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Nauczyciel odmienia życie każdego dziecka, całych rodzin, jak i przyszłość nas wszystkich Barbara Cage Szanowni Państwo, Dzień Edukacji Narodowej w tym roku obchodzimy inaczej niż zwykle. Zabraknie uroczystych akademii i spotkań w szerszym gronie. Pandemia koronawirusa krzyżuje wiele naszych planów, ale też często uświadamia nam najistotniejsze kwestie. Edukacja jest tym szczególnym obszarem, gdzie w ostatnich miesiącach odebraliśmy szereg życiowych lekcji. Najważniejszą z nich jest ta, że w prawidłową realizację procesu edukacji musimy angażować się wszyscy. Zdalne nauczanie, a teraz nauka z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego dowiodła, że obok ucznia, nauczyciela i dyrektora równie ważni w tym procesie są rodzice, ale też pracownicy administracji i obsługi szkół. Wszyscy angażowaliśmy się w to, by w tej nowej rzeczywistości tworzyć dzieciom bezpieczne i optymalne warunki do nauki i rozwoju. Każdy element był ważny od pozyskiwania pieniędzy na zakup laptopów, poprzez lekcje online, po dokładną dezynfekcję sal lekcyjnych czy dostarczanie materiałów ochrony osobistej. Wszyscy uczyliśmy się nowych zasad i procedur, wspólnie rozwiązywaliśmy problemy. Dziś być może trudno nam poczuć radość i nastrój tego wyjątkowego święta jakim jest Dzień Edukacji Narodowej, ale moim zdaniem właśnie teraz jest najwłaściwszy moment, by docenić i podziękować wszystkim, którzy współuczestniczą w kształceniu i wychowywaniu naszych dzieci, a szczególnie nauczycielom, którzy mają ogromny wpływ na życie każdego ucznia, a tym samym na przyszłość nas wszystkich. W Dniu Edukacji Narodowej składam serdeczne podziękowania Wam drodzy dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, kochani uczniowie i rodzice za to, że współtworzycie szkolne i przedszkolne społeczności zdolne nie tylko do realizacji podstaw programowych, ale też do podejmowania wszelkich wyzwań. Jestem przekonana, że dziś bardziej niż przed wybuchem epidemii doceniamy rolę i znaczenie szkoły, w której nie tylko zdobywa się wiedzę i umiejętności, ale też buduje relacje z innymi, realizuje pasje, czy rozwija talenty. Tak bardzo wszyscy za nią tęsknimy! Dlatego dziś dziękując Wam za codzienną pracę i naukę, za serce i zaangażowanie wkładane w wypełnianie obowiązków, za mnożenie radości i za dzielenie smutków z całego serca życzę, by ten rok szkolny przebiegał bez zakłóceń. Nauczycielom życzę, by wykonywanie tego pięknego zawodu zawsze było źródłem satysfakcji, dyrekcji – mądrych decyzji, uczniom - apetytu na wiedzę, rodzicom - cierpliwości i wyrozumiałości, a wszystkim oczywiście zdrowia, ale też siły, wytrwałości i pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym Burmistrz Stawisk Agnieszka Rutkowska

2020-10-14 08:00 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2023 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.