Parafia Stawiski

Avatar główny

Marszałek Województwa Podlaskiego w Stawiskach

W tym roku zostanie dokończony remont drogi wojewódzkiej nr 647 Stawiski – Kolno. Koszt inwestycji to ok. 6 mln zł – zapowiedzieli na środowej konferencji w Stawiskach Artur Kosicki Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Marek Olbryś Wicemarszałek. To informacja na którą czekali nie tylko mieszkańcy Gminy Stawiski.

W trakcie spotkania w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stawiskach, w którym obok Marszałków Województwa Podlaskiego uczestniczył Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski, radni Sejmiku Województwa Podlaskiego: Wanda Mieczkowska oraz Adam Wojciech Sekściński, samorządowcy z powiatów kolneńskiego, łomżyńskiego i grajewskiego, mówiono m.in. na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego w nowej perspektywie finansowej oraz o inwestycjach drogowych.

Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk podkreśliła, jak wiele w ostatnim czasie skorzystała Gmina Stawiski dzięki unijnym i krajowym dotacjom wskazując na takie inwestycje, jak: rewitalizacja parku miejskiego w Stawiskach, budowa placów zabaw, planowana modernizacja oczyszczalni ścieków, instalacje OZE, przebudowa dróg, projekty miękkie np. dla seniorów czy budowa hali sportowej.  

Zapowiedziany remont drogi wojewódzkiej nr 647 będzie kontynuacją działań zrealizowanych w ubiegłym roku. Przypomnijmy, że na terenie Gminy Stawiski w 2019 r. został zmodernizowany dwukilometrowy jej odcinek. Po przeprowadzeniu remontu zapowiedzianego przez Marszałków Województwa Podlaskiego w obszarze administracyjnym Gminy Stawiski  ta  droga wojewódzka będzie zmodernizowana już w całości. To ważna informacja dla mieszkańców gminy, ale też dla wszystkich podróżujących tą uczęszczaną trasą, która miejscami była w bardzo złym stanie.

Relacje ze spotkania w Stawiskach dostępne są m.in. pod tymi adresami:

2020-02-06 18:44 Opublikował: Iwona Niedźwiedzka

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.