Parafia Stawiski

Avatar główny

Przekazanie samochodów OSP

Nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy właśnie został przekazany jednostce OSP Stawiski. Dotychczasowy wóz druhów ze Stawisk zasilił jednostkę OSP Poryte. Uroczystość przekazania samochodów odbyła się 30 listopada br. 

Przed remizą OSP w Stawiskach stawili się nie tylko druhowie z OSP Stawiski i OSP Poryte, ale również Posłowie na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski i Jarosław Zieliński, przedstawiciele kierownictwa  Państwowej Straży Pożarnej szczebla krajowego, wojewódzkiego i powiatowego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, przedstawiciele władz samorządowych i duchowieństwa.

W obecności tak zacnych gości pani Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk  podziękowała tym wszystkim, dzięki którym nowe Volvo będzie służyło poprawie bezpieczeństwa mieszkańców miasta i gminy Stawiski, bo tak poważny zakup w kwocie 724 962,00 zł nie byłby możliwy bez dofinansowania.  Władzom Stawisk udało się pozyskać na ten cel 540 tys. zł. Na dotację składają się pieniądze z MSWiA (w ramach KSRG), Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Komendy Głównej PSP (ze środków ubezpieczeniowych). Kwota wydatkowana z budżetu Stawisk to około 200 tys. zł. Strażakom z OSP Stawiski udało się pozyskać kwotę 10 tyś. zł. z Fundacji ORLEN.

Szczególne podziękowania Pani Burmistrz skierowała do pana Jarosława Zielińskiego Posła na Sejm RP, który pełniąc funkcję wiceministra MSWiA bardzo wspierał samorząd w staraniach o zakup nowego wozu. 

Przekazania nowego wozu druhom z OSP Stawiski oraz służącego im dotychczas Mercedesa druhom z OSP Poryte dokonali pani Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk, Pan Jarosław Zieliński Poseł na Sejm RP, generał brygadier  Leszek Sławomir Suski Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Pan  Maciej Borzyszkowski Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz st. bryg. Andrzej Sobolewski Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Warto podkreślić, że zakup nowego wozu to nie jedyna inwestycja w jednostki OSP z gminy Stawiski. W tym roku udało się pozyskać jeszcze 35 tys. zł od Zarządu Województwa Podlaskiego na zakup wyposażenia nowego wozu OSP Stawiski oraz 40 tys. zł z budżetu państwa na doposażenie dla 8  jednostek OSP.

 

>> FOTOGALERIA <<

2019-12-03 15:10 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.