Parafia Stawiski

Avatar główny

Stypendia Burmistrza Stawisk przyznane po raz pierwszy

  • Stypendia Burmistrza Stawisk przyznane po raz pierwszy

Jest ich 44, są bardzo zdolni i właśnie zostali pierwszymi stypendystami Burmistrza Stawisk. W środę, 30 października Ci wyjątkowi uczniowie klas IV – VIII odebrali z rąk pani Agnieszki Rutkowskiej Burmistrz Stawisk listy gratulacyjne, a rodzice decyzje o przyznaniu ich dzieciom pieniężnej nagrody za osiągnięcia w minionym roku szkolnym. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Miejskim w Stawiskach.

Przyznane po raz pierwszy Stypendia Burmistrza Stawisk to element realizacji Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży na terenie Gminy Stawiski. Stosowne uchwały w obu sprawach podjęła Rada Miejska w Stawiskach. Oznacza to, że nagrodzeni uczniowie musieli spełnić określone przepisami wymagania. Jednym z kryteriów jest średnia ocen co najmniej 5,0 na zakończenie roku szkolnego lub tytuł laureata konkursów, turniejów, olimpiad. Stypendium na okres 9 miesięcy, płatne w miesięcznych ratach przyznaje i jego wysokość określa Burmistrz Stawisk.

Uczniom, którzy jako pierwsi otrzymali stypendia serdecznie gratulujemy, a pozostałych zachęcamy do nauki, bo to pierwsze, ale nie ostatnie Stypendia Burmistrza Stawisk. Wnioski o ich przyznanie za osiągnięcia w bieżącym roku szkolnym będzie można składać do 30 września 2020 r.  

2019-11-04 12:11 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.