Parafia Stawiski

Avatar główny

Do Wszystkich Mieszkańców Miasta i Gminy Stawiski oraz Wszystkich Ludzi Dobrej Woli!

Stawiski, dn. 21.08.2018 r.

Do Wszystkich Mieszkańców Miasta i Gminy Stawiski
oraz Wszystkich Ludzi Dobrej Woli!

W ub. miesiącu pojawiła się inicjatywa napisania historii Stawisk. Inne miejscowości w okolicy, jak Mały Płock czy Kolno, posiadają już tego typu publikacje. Stawiski mają swoją bogatą historię miasta polskiego, polsko-żydowskiego i znowu stricte polskiego. Należałoby zapoznać z nią wszystkich mieszkańców. Jest możliwość wykorzystania dokumentów źródłowych i rozproszonych publikacji w jednej sporej monografii. Prace nad książką już sa w toku.

Wszystkim Ludziom Dobrej Woli z góry dziękujemy za wszelką pomoc finansową, która umożliwi publikację książki (koszta druku są spore). Darczyńcy zostaną wymienieni z imienia i nazwiska w planowanej publikacji.

Zwracamy się ponadto z prośbą o udostępnienie nam wszelkich możliwych dokumentów czy też zdjęć (zarówno historycznych jak również współczesnych) celem umieszczenia ich w w/w publikacji (oryginały zostaną zwrócone właścicielom).

 

Za Komitet Inicjatywny
Kazimierz Źochowski

2018-08-22 13:25 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2021 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.