Parafia Stawiski

Avatar główny

Od 42 lat pod opieką patrona Tadeusza Kościuszki

Tradycja obchodzenia święta patrona szkoły podstawowej w Stawiskach sięga 1976r. Właśnie wtedy, podczas obchodów 550-lecia Stawisk, nadano placówce imię Tadeusza Kościuszki. Odtąd w dzień przysięgi Naczelnika na Rynku Krakowskim, czyli 24 marca społeczność szkolna obchodzi bardzo uroczyście Święto Szkoły.


Główne uroczystości odbyły się 23 marca w piątek. Najpierw uczniowie ZSP w Stawiskach udali się pod Pomnik Trzech Pokoleń, gdzie oddali hołd walczącym w Insurekcji Kościuszkowskiej. Następnie na sali gimnastycznej placówki przedstawili zgromadzonym gościom, na czele z Burmistrzem Stawisk Krzysztofem Rafałowskim, akademię dotyczącą życia Naczelnika Tadeusza Kościuszki. Przybliżyli przy tym ówczesny ubiór kosynierów, dodatkowo zaprezentowali się w ludowych tańcach.

Tegorocznym obchodom towarzyszyło motto: Niech każdy miłość własną kraju miłości poświęci.

2018-03-29 15:15 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.