Parafia Stawiski

Avatar główny

Zrękowiny się odbyły… Ji się zaryncyli…

10 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stawiskach miał miejsce występ artystyczny członkiń Koła Seniorów w Stawiskach. Dodatkowo, z okazji Dnia Kobiet, odbył się montaż słowno-muzyczny w wykonaniu członków Stowarzyszenia Integracyjno-Sportowego w Stawiskach.

 

Członkinie Koła Seniorów w Stawiskach zaprezentowały kolejny występ w ramach działalności kabaretu „Wesołe babeczki”. Tym razem aktorki przedstawiły obyczaj praktykowany w dawnej Polsce – zrękowiny. Grażyna Nagórska, Marianna Podbielska, Helena Pietrołaj, Alina Pajer, Halina Żurawska, Irena Konrad, Teresa Szmitko i Maria Ostrowska w doskonały sposób, wśród scenografii z epoki, oddały wyjątkowość typowego obrazu tej tradycji – sporządzania umowy stanowiącej o warunkach nawiązania małżeństwa. W przygotowaniach początkującym artystkom nieocenioną pomoc zapewnili pracownicy GOKiS w Stawiskach, z dyrektor placówki Katarzyną Konopka – autorką scenariusza – na czele.

Powyższy występ nie był jedyną atrakcją tego wieczoru. Z okazji Dnia Kobiet członkowie Stowarzyszenia Integracyjno-Sportowego w Stawiskach przygotowali montaż słowno-muzyczny. Nie zabrakło pięknej poezji, nastrojowej, a także rozrywkowej muzyki oraz życzeń przekazanych wraz z kwiatami oraz lampką szampana.

Fotorelacja oraz nagranie wideo

2018-03-19 14:52 Opublikował: Jarosław Laskowski
Autor treści: Bagiński Łukasz

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.