Parafia Stawiski

Avatar główny

Dziś z radością wszyscy śpiewajmy… czyli Wigilia Miejska w Stawiskach

17 grudnia br. w Parku w Stawiskach odbyła się pierwsza Wigilia Miejska dla Mieszkańców Gminy Stawiski. Oprócz występu artystycznego, organizatorzy zapewnili możliwość skosztowania świątecznych potraw oraz wigilijnych smakołyków.

 

Podczas uroczystości nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw, łamania się opłatkiem oraz wspólnego kolędowania. Mieszkańcy mieli okazję spróbowania domowych wypieków, przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z terenu gminy Stawiski, kupienia własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych oraz wsparcia finansowego Szkolnego Koła Caritas. Życzenia bożonarodzeniowe przekazał Burmistrz Stawisk Krzysztof Rafałowski oraz ks. kan. dr Wojciech Turowski, proboszcz miejscowej parafii.

Wigilię Miejską uświetnił występ artystyczny przygotowany przez członków Stowarzyszenia Integracyjno – Sportowego w Stawiskach. Homilię Jana Pawła II pt. Boże narodzenie jest świętem człowieka, wśród dźwięków świątecznych piosenek, wygłosiły seniorki z gminy Stawiski wraz z Łukaszem Bagińskim.

Organizatorami Wigilii Miejskiej byli: Burmistrz Stawisk, Stowarzyszenie Integracyjno-Sportowe w Stawiskach oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stawiskach.

>> Fotorelacja <<

 

Burmistrz Stawisk dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie oraz realizację wydarzenia. Mieszkańcom dziękuje za przybycie i wspólne spędzenie niedzieli w świątecznej atmosferze.

2017-12-21 13:19 Opublikował: Jarosław Laskowski
Autor treści: Bagiński Łukasz

Copyright © 2009-2023 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.